Rockstar usunął z GTA Online ponad 180 darmowych pojazdów. Teraz można je zdobyć… za pieniądze

GTA 5 Online

Choć minęło już wiele lat od premiery, GTA Online nadal cieszy się ogromną popularnością i utrzymuje swoje miejsce w czołówce gier sieciowych. Rockstar regularnie wprowadza do swojej produkcji kolejne tryby rozgrywki, samochody, broń czy misje, zapewniając graczom nowe doświadczenia. Jak się jednak okazuje, tym razem niedawno wydana aktualizacja pozbawiła gry części zawartości i wprowadziła zmiany, które nie spodobały się fanom.

Aktualizacja GTA Online usuwa 180 pojazdów, ale część z nich można zdobyć ponownie w ramach subskrypcji

Zwiastun GTA Online San Andreas Mercenaries

Wraz z nowym rozszerzeniem o nazwie San Andreas Mercenaries, pojawiły się zmiany, które wzbudziły kontrowersje wśród miłośników produkcji. Okazuje się, że Rockstar postanowił usunąć z GTA Online ponad 180 „rzadziej używanych” samochodów i motocykli, jednocześnie zapowiadając, że część z nich będzie „okazjonalnie dostępna w inny sposób”. Pojazdów nie znajdziemy zatem w sklepie, a dodatkowo gracze dopatrzyli się innego, niepokojącego sygnału dotyczącego wycofanej zawartości.

Wnikliwi użytkownicy Reddita odkryli, że niektóre z usuniętych przedmiotów rzeczywiście mogą być ponownie do zdobycia, ale tylko przez subskrybentów usługi GTA Online+. Zaobserwowano bowiem, że część skasowanych pojazdów można znaleźć na screenshotach promujących Vinewood Car Club, który ma być salonem samochodowym dostępnym jedynie dla posiadaczy abonamentu Rockstara. Taka usługa jest równocześnie przeznaczona tylko dla użytkowników PC, PlayStation 5 i Xboxów Series X|S, zatem posiadacze konsol starszej generacji mogą pożegnać się z wizją zakupu pojazdów.

Zmniejszenie dostępności wcześniej ogólnodostępnej zawartości wywołało zrozumiałą frustrację wśród graczy, zwłaszcza gdy odkryto, że usunięte zostały także popularne i lubiane pojazdy takie jak klasyczny Rapid GT Classic czy sportowy Massacro Racecar. Dodatkowo fakt, że niektóre auta potencjalnie zostaną umieszczone za typowym paywallem, niewątpliwie rozczaruje, a być może nawet zniechęci fanów do gry. Choć Rockstar uargumentował zmiany usprawnieniem procesu zakupów w sklepie, decyzja wciąż jest kontrowersyjna i przez wielu niezrozumiała.

Zobacz też: Kody do The Sims 3

Kup Grand Theft Auto 5

Mimo tego, że osoby posiadające wybrane pojazdy przed aktualizacją nie stracą ich, wielu graczy wyraziło swoje niezadowolenie związane z tak kontrowersyjną decyzją twórców. Rockstar nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, zatem pozostaje nam czekać na wieści ze strony producenta.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.