Współtwórcy Hogwarts Legacy i Redfall pomogą studiu Guerilla Games stworzyć nową odsłonę serii Horizon

Horizon Forbidden West

Już w połowie grudnia Guerilla Games potwierdziło, że trwają pracę nad sieciową odsłoną serii Horizon, a w przyszłości gracze będą mieli okazję zagrać w Horizon 3. Tymczasem okazuje się, że deweloperzy z holenderskiego studia otrzymają solidne wsparcie. Brytyjskie Studio Gobo poinformowało bowiem o podjęciu współpracy z zespołem należącym do rodziny PlayStation Studios.

Studio Gobo wspólnie z deweloperami z Guerilla Games będzie tworzyć kolejną część serii Horizon

Powyższa informacja została przekazana za pośrednictwem Twittera. W opublikowanym przez siebie wpisie Studio Gobo pochwaliło się, że wspólnie z Guerrilla Games będzie tworzyć „uniwersum Horizon”. Jednocześnie brytyjski zespół rozpoczął rekrutacje na kilka stanowisk. Poszukiwani są m.in. programiści, animatorzy czy też inżynierowie dźwięku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Guerilla Games z pewnością skorzysta z doświadczenia, którym może pochwalić się Studio Gobo. Wspomniany zespół w ostatnim czasie wspierał bowiem twórców Hogwarts Legacy oraz Redfall. Wcześniej brytyjska ekipa pracowała natomiast nad m.in. takimi tytułami jak For Honor, Hyper Scape czy też F1 2012.

Zobacz też: Jaki monitor do 500 zł kupić

Na koniec warto przypomnieć, że już 22 lutego na rynku zadebiutuje Horizon Call of the Mountain. Zgodnie z zapowiedziami wspomniana produkcja jest „zupełnie nową przygodą w świecie Horizon”, która powstała z myślą o PlayStation VR2.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.