Premiera Hades 2 we wczesnym dostępie z opóźnieniem. Twórcy tłumaczą powody poślizgu

hades 2

Podczas zeszłorocznego The Game Awards nastąpiła niespodziewana zapowiedź. Supergiant Games oficjalne ogłosiło, że trwają prace nad Hades 2, czyli kontynuacją popularnego roguelike’a. Twórcy wstępnie planowali wydać grę w ramach wczesnego dostępu w 2023 roku, jednak okazuje się, że nastąpi opóźnienie.

Hades 2 zadebiutuje we wczesnym dostępie w drugim kwartale 2024 roku

Zwiastun Hades 2

Supergiant Games opublikowało na swoim blogu aktualizację informacji dotyczących Hadesa 2. Twórcy potwierdzili, że premiera gry we wczesnym dostępie opóźni się i aktualnie planowana jest na drugi kwartał 2024 roku na platformie Steam i w Epic Games Store. Decyzja jest tłumaczona sporymi rozmiarami produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Być może zastanawiasz się, dlaczego nie możemy wystartować we wczesnym dostępie na przykład teraz?! Na pierwszym zwiastunie gra wyglądała całkiem nieźle! Powód jest taki, że Hades II będzie miał co najmniej tyle samo zawartości od pierwszego dnia Early Access, co oryginalna gra, kiedy została udostępniona we wczesnym dostępie na Steamie. I choć wczesny dostęp z natury rzeczy oznacza, że ​​gra nie jest jeszcze ukończona, nadal chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że Hades 2 będzie wart Twojej uwagi, gdy tylko będziesz mógł w niego zagrać w dowolnej formie.

Supergiant Games

Ponadto Supergiant Games ma w planach przeprowadzenie testów, do których zaprosi ograniczoną grupę graczy. Ich celem będzie znalezienie i rozwiązanie problemów technicznych, a same testy będą obejmowały znacznie mniej treści niż wersja gry, która zadebiutuje w Early Access. Więcej szczegółów dotyczących zarówno premiery Hades 2 w Early Access jak i wspomnianych testów pojawi się bliżej terminu tych wydarzeń, czyli zapewne w 2024 roku.

Zobacz też: Telefon do 400 zł

Deweloperzy wspominają także, że nie wiedzą dokładnie, ile czasu zajmie doprowadzenie Hadesa 2 do wersji 1.0. Jak mówią, doświadczenie nauczyło ich, aby we wczesnym dostępie spodziewać się nieoczekiwanego. Na ten moment twórcy skupiają się natomiast na tworzeniu podstawowej zawartości – wydarzeń fabularnych, muzyki, postaci czy broni.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.