Hades 2 doczekał się długiego gameplayu! Kontynuacja może przekonać do siebie wielu nowych graczy

hades 2

Jedną z ciekawszych gier niezależnych, która powinna trafić do rąk graczy w niedalekiej przyszłości jest Hades 2 od studia Supergiant Games. Wczoraj informowaliśmy, że wszyscy zainteresowani będą mogli spróbować szczęścia w ramach beta-testów dostępnych jeszcze przed wypuszczeniem gry w Early Accessie. Teraz dodatkowo otrzymaliśmy dość długi gameplay, który całkiem dobrze pokazuje, czego możemy spodziewać się po tej produkcji.

Twórcy ujawniają gameplay z Hades 2

Hades 2 – gameplay

Zaprezentowany przez deweloperów gameplay bardzo dobitnie pokazuje, że nawet jeśli na pierwszy rzut oka Hades 2 przypomina pierwszą odsłonę, tak znacząco się od niej różni. Główna bohaterka gry — Melinoe — w przeciwieństwie do Zagreusa posługuje się wyłącznie magią, co przekłada się na diametralnie odmienny styl walki. Tutaj o wiele bardziej ceniona będzie walka z dystansu przy użyciu m.in. ataków obszarowych, choć oczywiście fani starć na krótki dystans także znajdą dla siebie odpowiednie narzędzia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciekawie też prezentuje się mechanika mocy Omega, której ataki będziemy mogli aktywować po naładowaniu paska widocznego na tym, który pokazuje pozostałe punkty życia. Intrygować może decyzja deweloperów dotycząca śmierci, bo w przypadku Hadesa 2 trafimy do swoistego HUB-u. Tam właśnie będziemy mogli awansować postać, ćwiczyć nowe ataki, ale też tworzyć przedmioty w ramach opcji craftingu.

Hades 2
Hades 2

Podobne różnice widać w przypadku założeń fabularnych, jakie oferować będzie tytuł od Supergiant Games. O ile w pierwszej odsłonie naszym zadaniem była ucieczka z podziemi, tak nowa odsłona będzie poprowadzona tak, abyśmy ponownie do nich wrócili. To oznacza, że poza nowymi postaciami nie braknie kilku znanych twarzy, które mieliśmy okazję spotkać, poznając historię Zagreusa.

Zaprezentowany materiał pokazuje bardzo dobitnie, że twórcy bardzo ambitnie podeszli do tematu Hadesa 2, stając się zaprojektować gameplay maksymalnie podobnie, a jednak z zauważalnymi różnicami. Wygląda to względnie dobrze, ale na ostateczne werdykty trzeba poczekać przynajmniej do wydania gry w Early Accesie. To powinno nastąpić już niebawem.

Źródło: YouTube: Supergiant Games

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.