Half-Life 2 RTX oficjalnie! Kultowa gra Valve z remasterem i pierwszym zwiastunem

Half Life 2 RTX

Niewiele jest serii gier, które mają tak oddany fanbase jak Half-Life. Jak powszechnie wiadomo, Valve nie potrafi liczyć do trzech, więc Half-Life 3 nadal nie powstało, ale za to doczekaliśmy się swojego rodzaju „nagrody pocieszenia”. Otóż oficjalnie zapowiedziano Half Life 2 RTX, czyli remaster kultowego hitu sprzed lat. Wierni fani serii z pewnością ucieszą się z odświeżenia przygód Gordona Freemana.

Remaster Half-Life 2 RTX oficjalnie – jest zwiastun, a wraz z nim pierwsze szczegóły

Zwiastun Half-Life 2 RTX

Half-Life 2 RTX to fanowski remaster kultowego Half Life’a 2 oficjalnie wspierany przez NVIDIĘ. Projekt jest rozwijany przez cztery topowe zespoły modderskie, aktualnie pracujące pod szyldem Orbifold Studios. Odświeżone wydanie drugiej części przygód Gordona Freemana zapewni ogromny skok graficzny, co można zauważyć na powyższym zwiastunie, a także będzie wspierać pełny Ray Tracing, DLSS 3 i RTX IO.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Względem oryginału z 2004 roku, tekstury w Half-Life 2 RTX Remaster będą miały 8 razy więcej pikseli, a assety takie jak stroje – aż 20 razy więcej geometrycznych detali. Twórcy zarzekają się, że będziemy mogli dostrzec nawet takie szczegóły jak sploty tkanin.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Xbox Series X|S

Można śmiało powiedzieć, że przygotowany przez modderów remaster Half-Life 2 RTX przewyższa wiele odświeżeń przygotowywanych bezpośrednio przez autorów gry. Data premiery omawianej produkcji nie jest jeszcze znana, ale w projekcie mogą zaangażować się również inni modderzy – na swojej stronie internetowej zespół Orbifold Studios zachęca do zgłaszania się do pomocy. Co tu dużo mówić: czekamy z niecierpliwością!

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.