Half-Life z rekordową liczbą graczy w weekend! Kultowy FPS udostępniony za darmo osiągnął świetny wynik

half-life

Z okazji 25 lecia Half-Life, które miało miejsce dokładnie wczoraj, Valve postanowiło odświeżyć kultowy FPS. Ponadto produkcja została udostępniona za darmo, dzięki czemu zainteresowanie wokół tytułu znacznie wzrosło. W niedzielę przy grze bawiła się rekordowa dla Half-Life liczba graczy.

Half-Life za darmo i rekordowa liczba graczy w weekend

Film dokumentalny z okazji 25-lecia Half-Life

Jak informowaliśmy kilka dni temu, z okazji 25-lecia Half-Life gra doczekała się filmu dokumentalnego, a także pokaźnych rozmiarów jubileuszowej łatki. Aktualizacja dodała między innymi obsługę kontrolerów, oficjalnie wsparcie Steam Deck czy przywróciła mini-kampanię Half-Life: Uplink. Dodatkowo Valve udostępniło produkcję całkowicie za darmo na swojej platformie.

Działania firmy sprawiły, że wokół tytułu znów zrobiło się głośno. Według statystyk SteamDB w zeszły weekend w Half-Life bawiło się jednocześnie nawet 33 471 osób, co stanowi historyczny rekord dla tej produkcji. Ponadto recenzje, które pojawiły się na Steamie w ciągu ostatnich 30 dni, pokazują, że kultowy FPS wciąż cieszy graczy – 95% z 7111 ocen jest pozytywnych.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS Vita

Na koniec przypominamy, że Half-Life wciąż jest do odebrania za darmo na platformie Steam. Trzeba się jednak pośpieszyć – produkcję zgarniemy bezpłatnie do 20 listopada (dzisiaj) do godziny 19:00.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.