Nowa gra z serii Halo powstaje od 2022 roku! Xbox ma dostać kolejnego mocnego exclusiva

Seria Halo to jedna z ikon konsoli Xbox. Ostatnią odsłoną było Halo Infinite, które wydane zostało w 2021 roku i od tej pory fani nie otrzymali wieści o kolejnej części. Okazuje się jednak, że prace nad kontynuacją mogą trwać już od jakiegoś czasu. Jeden z użytkowników Reddita znalazł wskazówki sugerujące, że powstaje nowa odsłona serii Halo.

Nowe Halo powstaje od 2022 roku. Tak sugerują profile pracowników 343 Industries na LinkedIn

Halo Infinite — zwiastun kampanii fabularnej

Użytkownik Reddita o nicku Quelanight2324 znalazł w serwisie LinkedIn wskazówki sugerujące, że studio 343 Industires pracują nad nową częścią serii Halo już od 2022 roku. Internauta zwrócił uwagę na dwa konta powiązane z twórcami ostatniej odsłony.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pierwszym z nich jest konto Justina Dingesa, który pracował już nad poprzednimi tytułami Halo. Mężczyzna pracował jako artysta środowiskowy przy Halo 4 i 5, a przy Halo Infinite jako reżyser gry. Z profilu Dingesa wynika, że pracował nad kolejnym niezapowiedzianym grą z serii jako dyrektor artystyczny od kwietnia 2022 roku do marca 2023.

Drugi profil należy do Iana Slutza, który od 2019 roku jest starszym projektantem systemów postaci w 343 Inudstries. Opis jego stanowiska można znaleźć wzmiankę o pracy nad systemami graczy i zasobami w Unreal Engine 5.

Nie odnosi się to bezpośredni do nowej części Halo, jednak już wcześniej krążyły pogłoski o tym, że najnowsza część tej legendarnej serii ma przejść właśnie na silnik od Epic Games. Wspomniano o tym m.in. w jednym z odcinków podcastu SG Bitcast.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Cyberpunk 2077

Wiele wskazuje na to, że nowa część serii Halo powstaje już od jakiegoś czasu. Co prawda nie mamy żadnych oficjalnych informacji od studia, jednak istnieje spora szansa, że w 2024 roku otrzymamy takie wieści. Być może tytuł zostanie zapowiedziany przy okazji najnowszego Xbox Developer Direct. Dajcie znać, czy chcielibyście otrzymać taką niespodziankę od Microsoftu.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.