Hasbro szuka studia które stworzy Baldur’s Gate 4! Firma liczy, że szybko znajdzie chętnych

Baldur's Gate 3

W zeszłym roku Larian Studios weszło na wyżyny tworzenia gier, wydając Baldur’s Gate 3, które pod wieloma aspektami zdominowało wręcz pozostałą konkurencję. Ostatnio jednak otrzymaliśmy potwierdzenie faktu, iż Belgowie nie planują pracować nad kolejną grą z tego cyklu, co wyjątkowo mocno rozczarowało spore grono graczy. Hasbro, czyli firma, która ma prawa do marki „Wrót Baldura”, nie zamierza jednak składać broni i szuka studiów gotowych podjąć się wyjątkowo trudnego zadania.

Baldur’s Gate 4 kiedyś powstanie, ale Hasbro nie zamierza się śpieszyć

Baldur's Gate 3 Tav
Baldur’s Gate 3

Starszy wiceprezes ds. strategii cyfrowej w Hasbor — Eugene Evans — w rozmowie z portalem PC Gamer potwierdził, że jego firma nadal chce tworzyć gry oparte o markę Baldur’s Gate 3. Teraz jednak zdanie to jest wyjątkowo ciężkie, bo niełatwe będzie znalezienie studia, które dorówna pod względem jakości temu, co zaprezentowało Larian Studios.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rozmawiamy teraz z wieloma partnerami, a do nas też odzywa się wielu partnerów, którzy podejmują wyzwanie odnośnie do przyszłości serii Baldur’s Gate 3. Mamy zatem nadzieję, że zanim odpowiemy na to pytanie, nie upłynie kolejne 25 lat, jak miało to miejsce w przypadku Baldur’s Gate 2–3. Jednak nie spieszymy się i znajdziemy odpowiedniego partnera, właściwe podejście i właściwy produkt, które mogłyby reprezentować przyszłość Baldur’s Gate. Traktujemy to bardzo, bardzo poważnie, podobnie jak w przypadku wszystkich naszych decyzji dotyczących naszego portfolio.

Eugene Evans

Nie bez znaczenia w tej sytuacji jest także los postaci wykreowanych przez Larian Studios na potrzeby Baldur’s Gate 3. Wiele osób obawia się bowiem, że kreacje takie jak Shadowheart, Astarion, Halsin, Karlach, Gale, Wyll czy Lae’Zel zostaną zapomniane, a to byłaby wielka strata, zważywszy na to, jak dobrze zostały napisane i poprowadzone przez belgijskie studio.

Baldur's Gate 3 Sarevok
Baldur’s Gate 3, Sarevok

Tutaj Evans nie ma dla nas jednoznacznej odpowiedzi, bo według niego ważniejsze jest samo podejście do marki Baldur’s Gate. Mężczyzna nie ukrywa jednak, że chciałby, aby postaci te pojawiły się w przyszłych odsłonach, bo to mogłoby zachęcić graczy do zakupu kolejnej odsłony. Zadanie to może być jednak wyjątkowo problematyczne.

Wychodzi więc na to, że prędzej czy później doczekamy się Baldur’s Gate 4 i to nawet jeśli Larian Studios nie przyłoży do tego ręki. Fakt ten może wzbudzać spore (i całkiem uzasadnione) obawy, bo jeśli marka trafi w nieodpowiednie ręce, to jedynie zaszkodzi temu IP. Trzeba być jednak dobrej myśli, choć przesadny entuzjazm zdaje się niewskazany.

Źródło: PC Gamer

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.