Gra Roku 2023 wybrana! Ta produkcja po prostu na to zasłużyła, choć konkurencja była ogromna

The Game Awards 2023 - 1

Na ten dzień czekało wielu graczy i deweloperów z całego świata! Swoiste podsumowanie roku całej branży, czyli The Game Awards 2023 dobiegło końca, a my wreszcie poznaliśmy produkcję, która w minionych 12 miesiącach zdobyła to najbardziej prestiżowe wyróżnienie. Kandydaci w tym roku byli naprawdę potężni, ale zwycięzca mógł być tylko jeden.

Baldur’s Gate 3 Grą Roku 2023!

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Swoistym zwieńczeniem gali The Game Awards 2023 było przyznanie najbardziej prestiżowej nagrody, jaką jest oczywiście statuetka GOTY. W tym roku konkurentów było wielu, a rywalizacja była między nimi bardzo wyrównana. Dość powiedzieć, że szranki stawały takie hity jak The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, Alan Wake 2 czy Baldur’s Gate 3. Każdy z tych tytułów jest na swój sposób wyjątkowy, a na pewno każdy z nich podbił serca rzeszy graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przechodząc jednak do meritum, tytuł GOTY 2023 na The Game Awards 2023 zdobył. Baldur’s Gate 3. Bezapelacyjnie produkcja od Larian Studios była wymieniana jako jeden z najmocniejszych kandydatów spośród całej stawki, a odebranie nagrody z rąk Geoffa Keighleya tylko to potwierdziło.

W trakcie przemówienia wygłoszonego z tej okazji Swen Vincke krył radości, ale i wzruszenia tą chwilą. Podobnie było z resztą w przypadku reszty twórców obecnych na wydarzeniu. Belg podkreślił też, że nagroda ta jest dla całej ekipy odpowiedzialnej za grę ogromną motywacją do podejmowania dalszych starań i dostarczania kolejnych, równie rewelacyjnych pozycji.

Przeczytaj też: Gry na nudę

Jeśli w przeszłości ktoś ma spojrzeć na rok 2023 z perspektywy właśnie Baldur’s Gate 3, to jest to najlepszy obraz tego, jak obfity w świetne tytuły był to rok. Dla deweloperów z Larian Studios jest to też najpiękniejsze zwieńczenie ich przygody z Wrotami Baldura i nie mamy złudzeń co do tego, że moment ten zapadnie w ich pamięci na długie lata, a może nawet i na całe życie.

Na koniec dajcie znać, czy jesteście zadowoleni z tego wyboru! Obstawialiście, że akurat hit od… wygra? Może jednak mieliście innego kandydata? Jak zawsze, zapraszamy do dyskusji.

Źródło: The Game Awards 2023

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.