Hellblade 2 nudzi posiadaczy Xboxów? Wyjątkowo mało osób ukończyło najnowszą grę od Ninja Theory

Hellblade 2

Debiutujące pod koniec maja Hellblade 2 nie należy do największych i najbardziej rozbudowanych gier w historii gamingu. Zdaniem niektórych bliżej temu dziełu do interaktywnego filmu, który dodatkowo jest dość krótki, bo ukończenie wymaga poświęcenia maksymalnie 13 godzin. Okazuje się, że nawet to nie jest w stanie przekonać graczy przejścia tej pozycji.

Zaledwie 13% graczy na Xboxach ukończyło Hellblade 2

Hellblade 2 – trailer

Wedle informacji z portalu True Achievements, zaledwie 13% wszystkich graczy na konsolach Xbox Series X|S odblokowało osiągnięcie Koniec Tyranii otrzymywane za przejście szóstego, czyli ostatniego rozdziału Hellblade 2. Nie wymaga ono od graczy jakichkolwiek dodatkowych aktywności, więc tym bardziej zaskakiwać może, tak niski procent osób, które je zdobyły, a co za tym idzie — skończyły przygodę Senui.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co bardzo interesujące — na Steamie osiągnięcie to zdobyło 37% wszystkich graczy, co tym bardziej zaskakuje, pokazując, że Hellblade 2 na PC radzi sobie znacznie lepiej, niż na konsolach Microsoftu. Warto też podkreślić, że do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych informacji od deweloperów czy graczy, którzy narzekaliby na niedziałające osiągnięcia.

Hellblade 2

Czemu więc tak mało osób było w stanie ukończyć tak krótką grę? Ciężko będzie szukać jednoznacznej odpowiedzi, jednak powodów dla takiego stanu rzeczy można doszukiwać się w samym Xbox Game Pass. W końcu wiele osób może po prostu sprawdzić Hellblade 2 bez dodatkowych opłat i porzucić ją bez poczucia zmarnowanych pieniędzy.

Inna sprawa, że sama historia może być dla wielu osób zbyt ciężka i spodziewali się tym tytule luźniejszej przygody, bez konieczności wystawiania się na negatywne emocje i odczucia. Kolejnym czynnikiem może być też ogólne rozczarowanie tym, co Hellblade 2 sobą reprezentuje — wszakże nie każdy, kto grał w drugą część, sprawdził „jedynkę” i nie był przez to zaznajomiony ze stylem tworzenia gier, jaki uskutecznia Ninja Theory.

Mowa więc o bardzo dziwnej sytuacji, którą ciężko w jasny sposób wyjaśnić. Na pewno jest to sygnał dla twórców, że nie wszystko poszło zgodnie z ich planem, skoro tak dużo osób odbiło się od ich najnowszej gry. Może z czasem wynik ten się zmieni, ale jak na razie nie wygląda to zbyt dobrze.

Źródło: True Acheivements

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.