Hellblade 2 w 30 FPS-ach na Xbox Series X|S! Deweloper mówi o „kinowym doświadczeniu”

Hellblade 2 30 FPs

Hellblade 2 to produkcja, w której wielu graczy (szczególnie konsol Xbox) upatruje wielkiego hitu, oferującego niezapomniane doświadczenia. Dziś z rana pisaliśmy o pierwszych wrażeniach dziennikarzy, które są wyjątkowo pozytywne. W tej przysłowiowej „beczce miodu” znalazło się jednak sporo dziegciu, jakim okazuje się wydajność gry na konsolach Microsoftu.

Hellblade 2 tylko w 30 FPS-ach na Xbox Series X|S

Według informacji serwisu Gamepro.de Hellblade 2 na konsolach Xbox Series X|S zaoferuje tylko i wyłącznie jeden tryb, z licznikiem klatek zablokowanym na 30 FPS-ach. Deweloperzy z Ninja Theory nie zamierzają dostarczyć żadnych alternatywnych opcji graficznych, co może być niesamowicie rozczarowujące.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Całą sytuację próbował tłumaczyć reżyser efektów wizualnych, jednak jego tłumaczenia, zamiast pomóc, to po prostu dolały oliwy do ognia. Twierdzi on bowiem, że wrażenia płynące z zabawy powinny opierać się na bardziej „kinowym doświadczeniu”, które podobne jest do wyświetlania filmów w 24 klatkach.

Hellblade 2
Hellblade 2

Hellblade 2 będzie więc kolejną głośną produkcją od Xbox Games Studios, która oferować będzie na konsolach zaledwie 30 FPS-ów. Inną taką pozycją był Starfield, ale wówczas włodarze „Zielonych” tłumaczyli to „kreatywną decyzją twórców”.

Jak można się było tego spodziewać — gracze nie są specjalnie zadowoleni z takiego obrotu spraw, a ich rozczarowanie widoczne jest zwłaszcza na Twitterze. Biorąc pod uwagę wszystkie zapewnienia Microsoftu jeszcze sprzed startu aktualnej generacji, to nie ma co się im dziwić, wszakże 60 FPS-ów na Xboxach to nie standard, a raczej swoisty luksus. Szkoda, wielka szkoda.

Źródło: Twitter/X: HazzadorGamin

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.