Hellblade 2 może konkurować z największymi hitami PlayStation. Nadchodzi najładniejsza gra na Xboxy?

Hellblade: Senua's Sacrifice

Wielu posiadaczy konsol Xbox zapewne nie może doczekać się jednej z największych premier Xbox Games Studios, jaką jest Hellblade 2. Produkcja od Ninja Theory już od pierwszych zapowiedzi jawiła się jako jedna z piękniejszych produkcji, która ma debiutować w najbliższym czasie, a kolejne materiały od deweloperów tylko to potwierdzają. Najnowsze wieści pochodzące od części branżowych dziennikarzy potwierdzają te wrażenia oraz zapowiadają rewelacyjną grę.

Hellblade 2 zachwyca poziomem detali, choć istnieje obawa o warstwę gameplayową

Hellblade 2 – gameplay

Część zagranicznych branżowych dziennikarzy miała możliwość ograć Hellblade 2 i teraz postanowili oni podzielić się z publiką pierwszymi wrażeniami na temat tej pozycji. Jak można się było tego spodziewać, niemal wszyscy z nich wypowiadają o tej produkcji w superlatywach, podkreślając jej liczne atuty.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W kwestiach fabuły i ogólnego settingu świata mowa o bardzo dojrzale poprowadzonej historii, której elementy stoją na bardzo wysokim poziomie. W grze poruszane są tematy traumy rodzinnej czy problemów zdrowia psychicznego głównej bohaterki. Dziennikarz IGN przyrównał to poziomem do gier PlayStation Studios, podkreślając jednocześnie, że nie tylko sceneria jest punktem wspólnym z nową serią God of War.

Hellblade 2
Hellblade 2

W kwestiach ogólnej budowy gry mowa o tytule stawiającym mocno na aspekty „narracji eksploracji i eksterminacji”. Będzie to więc produkcja story-driven, choć oczywiście niepozbawiona starć i zagadek logicznych. Właśnie w kwestii walki mowa o pewnym progresie w stosunku do poprzedniej odsłony, bo ta — zdaniem dziennikarza — mają być bardziej realistyczne, choć sam ich rdzeń ma pozostawać taki sam, jak w przypadku Hellblade 1.

Ulepszenia w walce najlepiej ukazywały się podczas intensywnej bitwy, która miała miejsce tuż pod koniec grywalnej sekwencji. Pochód około tuzina wrogów stanął naprzeciwko mnie niemal od razu. Ta bitwa pokazała zwiększoną różnorodność typów wrogów, a nowi wrogowie wyłaniali się z cienia, aby zastąpić poległych sojuszników. Zadawali zarówno szybkie ataki dystansowe, jak i ciężkie ciosy z bliska, które wystawiły moje (co prawda „zardzewiałe”) umiejętności na próbę.

Simon Cardy — dziennikarz IGN

Autor przytaczanego tekstu podkreśla także pewne „filmowe aspiracje” Hellblade 2, które uwypuklone są nie tylko w przypadku filtrów oraz pracy kamery, ale też wielu innych elementów. Nie bez znaczenia okazuje się tutaj kreacja Meliny Juergens, której gra aktorska, dodatkowo usprawniona szeregami technikaliów daje całemu doświadczeniu jeszcze większej immersji.

Wszystko to jednak budzi obawy natury gameplayowej, a mianowicie tego, czy tytuł ten będzie w stanie swoimi mechanikami przekonać graczy. Zdaje się to całkiem uzasadniona obawa, zwłaszcza że mowa o grze, gdzie rdzeniem zabawy są właśnie dobrze zaprojektowane mechaniki.

Najlepiej jednak o tym wszystkim przekonać się samodzielnie przy okazji premiery gry, która nastąpi za stosunkowo niedługo. Hellblade 2 zadebiutuje bowiem już 21 marca 2024 roku na PC oraz Xbox Series X|S. Czekacie na tę produkcję? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: IGN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.