Hellblade 2 na porównaniu wersji PC i Xbox Series X|S. Konsole od Microsoftu naprawdę dają radę

Hellblade 2

Dziś miejsce ma jedna z najważniejszych premier dla całej marki Xbox w przeciągu ostatnich lat. Mowa oczywiście o Hellblade 2, które przez recenzentów zostało przyjęte całkiem dobrze, choć naturalnie nie obyło się bez wytknięcia pewnych zgrzytów. Pozycja ta broni się przede wszystkim grafiką, a najnowsze analizy pokazują, że ta na prawie każdym sprzęcie radzi sobie naprawdę dobrze.

Hellblade 2 na porównaniu wersji PC i Xbox Series X|S

Hellblade 2 – porównanie wersji na PC oraz Xbox Series X|S

Analiza Hellblade 2 przygotowana przez kanał Cycu1 bardzo dokładnie pokazuje, że najnowszy tytuł od Ninja Theory radzi sobie całkiem dobrze na wszystkich sprzętach, na których zadebiutował. Nawet na znacząco słabszej konsoli Xbox Series S nowa odsłona przygód Senui radzi sobie nieźle, choć o wiele bardziej widoczny jest upscalling.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pełnie możliwości Hellblade 2 pokazuje dopiero na PC, gdzie poziom detali i wysoka rozdzielczość wyciągają z tej gry wszystko, co najlepsze. Xbox Series X w rozdzielczości 4K radzi sobie prawie równie dobrze, ale problematyczna może liczba klatek na sekundę, która zablokowana jest na 30 FPS-ach.

Ostatecznie więc Ninja Theory dało radę dowieźć świetnie wyglądającą grę, która mocno aspiruje do miana fotorealizmu w grach. Problematyczna pozostaje kwestia wydajności na konsolach i niestety, ale nie każdego przekona argument związany „filmowym doświadczeniem”. Być może kiedyś doczekamy się stosownej aktualizacji; podobnie jak miało to miejsce w przypadku Starfield.

Źródło: YouTube: Cycu1

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.