Pierwsze recenzje Hellblade 2 już dostępne! Ninja Theory dało radę dowieźć coś świetnego

Senua's Saga: Hellblade 2

Hellblade 2 to jedna z tych gier, na którą czekało wielu graczy i to nawet jeśli nie zamierzają jej ograć. Dużo szumu zrobiło się wokół tej pozycji ze względu na dość… skromny marketing i ostatnie zawirowania wokół całej marki Xbox. Nawet ostatni komunikat Ninja Theory odbierany jest przez część osób, jako swoiste pożegnanie, co jeszcze dobitniej pokazuje nastroje, jakie panują. Okazuje się jednak, że aż tak tragicznie nie jest, bo gra w oczach recenzentów zyskała nie spore uznanie.

Pierwsze recenzje Hellblade 2

Senua's Saga: Hellblade II
Hellblade 2

Jak można się było tego spodziewać, w niemal wszystkich recenzjach podnoszony jest przede wszystkim fakt, iż Hellblade 2, to gra, która przede wszystkim stoi grafiką oraz narracją. W wielu tekstach podkreślone zostało, że gra bardzo dobrze korzysta ze wszelkich dobrodziejstw silnika Unreal Engine 5. Widać to przede wszystkim we wszelkiego rodzaju rozległych widokach, szczegółowym otoczeniu oraz oświetleniu. Wszystko to dodaje grze wyjątkowego klimatu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Docenione są także wszelkiego rodzaju zagadki środowiskowe, a także poprowadzona fabuła, choć ta akurat — po przejrzeniu wielu recenzji — bywa kwestią sporną. Uznanie recenzentów zyskało także audio, które przygotowane zostało ze sporym pietyzmem.

Mimo wszystko Hellblade 2 to nie jest pozycja wolna od wad. W kilku tekstach da się znaleźć sporo krytycznych głosów dotyczących zbyt małej interaktywności, która została poświęcona na rzecz bardziej wizualnych doświadczeń. Wspomniana wcześniej fabuła bywa dla niektórych zbyt zagmatwana, a zarazem elementy relacji między Senuą a resztą postaci zostały zbyt uproszczone na rzecz skondensowanej akcji.

Hellblade 2

Nie brak też głosów, które twierdzą, iż gra jest pusta, a narracja — nawet tak krótka — trzyma stosunkowo słabe tempo. Jak wskazał dziennikarz CGM Magazine zakończenie sprawia wrażenie stworzonego pośpiesznie.

Przykładowe recenzje Hellblade 2:

 1. XboxEra – 100/100
 2. Eurogamer.net – 5/5
 3. Generacion Xbox – 93/100
 4. XGP.pl – 9/10
 5. PCGamesN– 9/10
 6. Screen Rant – 90/100
 7. TrueGaming – 8/10
 8. TechRaptor – 7,5/10
 9. New Game Network – 70/100
 10. GameSpot – 6/10
 11. PC Gamer – 58/100

Ostatecznie Hellblade 2 w ramach pierwszych recenzji zebrało oceny na poziomie 81 punktów w serwisie Metacritic i 84 na portalu Opencritic, gdzie 86% recenzentów poleca tę pozycję. Jest to całkiem solidny wynik, pokazujący, że Ninja Theory dało radę dowieźć naprawdę niezłą pozycję, która dla większości graczy może być warta uwagi.

Źródło: Opencritic, Metacritic

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.