Hellblade 2 może trafić na PS5! Xbox ma naprawdę rozważać ten pomysł

Hellblade 2 PS5

Niewiele dzieli nas od debiutu jednego z najważniejszych tytułów ekskluzywnych Xboxa – Hellblade 2. Co ciekawe, tytuł ten może trafić też na PS5. Tak przynajmniej twierdzą ostatnie doniesienia.

Hellblade 2 także na PS5?

Zwiastun Hellblade 2

Hellblade 2 pojawi się na rynku już 25 maja. Gra trafi wyłącznie na PC i Xboxy Series X|S – przynajmniej na razie.

Ostatnie doniesienia podają bowiem, że Microsoft rozważa wydanie Hellblade 2 także na PS5. Świadczy o tym poniższy fragment z The Verge:

Xbox ma teraz mocny zestaw gier zaplanowanych na 2024 rok, a Senua’s Saga: Hellblade II zadebiutuje za kilka tygodni, 21 maja. Rozumiem, że Hellblade II to kolejna gra, którą Microsoft rozważał na PS5. Jeśli kiedykolwiek do tego dojdzie, w tym momencie nie jest jasne, czy nawet to zostanie uznane za sukces.

The Verge

Czy rzeczywiście może do tego dojść? Nie jest to wcale wykluczone – wystarczy przytoczyć sukces, jaki odniósł inny exclusive Xboxa na PS5. Mowa naturalnie o Sea of Thieves, które okazało się bestsellerem na konsoli Sony.

Hellblade 2 jest dużo większą grą, więc z pewnością możemy uznać, że odniosłoby jeszcze większy rozgłos. Czy Microsoft zdecyduje się na taki krok? Dowiemy się tego w przyszłości.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Pure Xbox, The Verge

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2267 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.