Sea of Thieves notuje świetny start na PS5! Exclusive Xboxa przypadł fanom PlayStation do gustu

Sea of Thieves PS5

Wiedzieliśmy już, że fani PlayStation będą bardzo chętni do sprawdzenia Sea of Thieves. Wynikało to chociażby z testów beta gry, które spowodowały nawet problemy z serwerami. Tymczasem oficjalny debiut pozycji ekskluzywnej Xboxa zaliczył wcale nie gorszy start.

Sea of Thieves drugą najlepiej sprzedającą się grą na PS5 w USA

Czy decyzja Xboxa o wydaniu przynajmniej niektórych ze swoich gier na PS5 była dobra? Najnowsze dane wskazują, że raczej tak.

Świadczą o tym doniesienia analityka Mata Piscatelli. Zgodnie z tygodniowymi statystykami firmy Circana, Sea of Thieves było drugą najpopularniejszą grą na PS5 w USA pod względem sprzedaży.

Możemy więc uznać, że Microsoft ma powody do zadowolenia. Dlatego też ciekawe, czy piracka pozycja przetrze szlaki dla jeszcze większej liczby tytułów ekskluzywnych Xboxa, które miałyby pojawić się na PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na razie mowa wyłącznie o 4 grach. Kto jednak wie – całkiem prawdopodobne, że na tym się nie skończy. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że fani PlayStation przyjęli produkcje „Zielonych” całkiem ciepło.

Innym przykładem jest Grounded. Gra ta również sprzedawała się świetnie na PS4 i PS5, trafiając nawet na listę bestsellerów PS Store.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.