Hellblade 2 sprzedaje się tragicznie, ale to nie wina Xbox Game Pass! Brutalne dane z Europy

Hellblade 2

Hellblade 2 jeszcze przed premierą wydawał się być pozycją, która nie zawojuje rynku gier i nawet sam Microsoft zdawał sobie z tego sprawę, mocno ograniczając marketing. Okazuje się, że wszystko to nie mogło odbić się na samej sprzedaży, która — delikatnie mówiąc — jest nie najlepsza. Nie jest to też efekt Xbox Game Pass, bo przykłady poprzednich gier Microsoftu dobitnie pokazują, że coś jest na rzeczy.

Fatalnie słaba sprzedaż Hellblade 2 w Europie

Senua's Saga: Hellblade II
Senua’s Saga: Hellblade II

Wedle statystyk sprzedaży gier w Europie, udostępnionych przez portal gameindustry.biz, wychodzi, że maj 2024 był bardzo wymagającym okresem pod kątem sprzedaży gier. Odbiło się to na wynikach sprzedażowych debiutujących wówczas pozycji, a szczególnie na najpopularniejszej z nich, a więc Hellblade 2. Okazuje się, że najnowsza pozycja od Ninja Theory nie znalazła się nawet w pierwszej setce rankingu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mowa więc o tragicznej wręcz sprzedaży, którą porównać można z takimi grami jak The Rogue Prince of Persia czy System Shock Remake na PS5. Żaden z tych tytułów nie wszedł nie tyle do pierwszej dziesiątki, a pierwszej setki rankingu sprzedaży, gdzie królowało EA Sports FC 24 i GTA 5.

Wiele osób w tym momencie może powiedzieć, że przecież gra od początku trafiła do Xbox Game Pass, więc wyniki sprzedaży nie mają żadnego sensu. No i teoretycznie jest to poprawne twierdzenie, ale redaktor wyżej Game Industry przytoczył bardzo ciekawe dane. Otóż wszystkie inne pozycje, które od razu trafiały do abonamentu Microsoftu, zaliczała też porządne wyniki sprzedaży bezpośredniej, a najlepszym tego przykładem jest Starfield, który przy okazji swojego debiutu faktycznie znajdował się w TOP 10.

Ktoś może też powiedzieć, że można się było tego spodziewać, zwłaszcza jeśli porównamy ze sobą stosunkowo dużą grę od Bethesdy z 8-godzinną pozycją opartą o w zasadzie tylko o narrację. Jest w tym sporo racji, ale nadal trzeba pamiętać, że tak słabe statystyki sprzedaży to coś, Microsoft na pewno widzi i raczej niespecjalnie jest z tego zadowolony. Tym bardziej ciekawić może czy Hellblade 2 faktycznie doczeka się kontynuacji, a sam tytuł może niedługo też trafić na inne platformy.

Źródło: purexbox.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.