Hellblade 2 z polską wersją językową. Deweloperzy zapewnili rodzimym graczom bardzo przydatną opcję

Hellblade 2 polska

Dla sporej części posiadaczy konsol Xbox jedną z najgłośniejszych (o ile najgłośniejszą) premierą w całym 2024 roku jest Hellblade 2. Jeszcze na początku miesiąca bardzo kontrowersyjnym aspektem był fakt, iż produkcja właśnie na sprzętach od Microsoftu zaoferuje jedynie 30 kl./s., co twórcy tłumaczyli chęcią dostarczenia „kinowego doświadczenia”. Teraz jednak twórcy potwierdzili coś, co powinno spodobać się wielu rodzimym graczom.

Hellblade 2 ze wsparciem dla aż 26 języków. Na liście także polska wersja językowa

Najnowsza aktualizacja karty produktu na Steam przyniosła w przypadku Hellblade 2 całkiem istotne zmiany związane z kwestią lokalizacji gry. Deweloperzy po dodaniu nowych informacji potwierdzili za pomocą Twittera/X, że ich nadchodzące dzieło zaoferuje aż 26 wersji językowych, w tym także nasz rodzimy, język polski.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ogranicza się to tylko do napisów oraz przetłumaczonego interfejsu, w kwestii dubbingu dostępna będzie jedynie wersja angielska. Ten drugi fakt okazał się dla pewnej części graczy rozczarowujący, bo w komentarzach pod wpisem można dostrzec głosy rozczarowania związane z brakiem m.in. niemieckiego czy nawet islandzkiego dubbingu.

Senua's Saga: Hellblade 2
Hellblade 2

Z drugiej strony nie sposób nie zauważyć sporego zadowolenia z faktu obecności ukraińskich, greckich czy fińskich napisów. Społeczności z tych krajów w ostatnim czasie nieczęsto mogli liczyć na jakiekolwiek formy tłumaczenia, a tutaj Xbox i Ninja Theory dało dobitny sygnał, że dostrzega te grupy odbiorców.

Na koniec warto przypomnieć, że Hellblade 2 zadebiutuje już 21 maja 2024 roku na PC oraz Xbox Series X|S. Nadchodząca gra od Ninja Theory nie zaoferuje na premierę wersji pudełkowych, a pewnym pocieszeniem może być cena, która ustalona została na 49,99 dolarów. Oczywiście od dnia premiery pozycja ta dostępna będzie też w ramach Xbox Game Pass.

Źródło: Twitter/X: Ninja Theory

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.