Szef twórców Helldivers 2 odchodzi ze stanowiska! Chce skupić się na tworzeniu gier

Helldivers 2

Od momentu premiery Helldivers 2 gra ta ciągle utrzymuje stałe zainteresowanie graczy, a twórcy dokładają wszelkich, by gra ciągle była rozwijana, choć i w tej kwestii starają się nie przesadzić. Niestety, każdy kij ma w dwa końce i czasem można stać się ofiarą własnego sukcesu. Sytuacja ta dotknęła dyrektora generalnego Arrowhead Game Studios Johana Pilestedta, który zrezygnował ze swojego stanowiska na rzecz dalszego tworzenia gier.

Johan Pilestedt rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego Arrowhead Game Studios. Skupi się na roli dyrektora kreatywnego

Helldivers 2 — zwiastun

Growe media obiegła dziś wieść o tym, że Johan Pilestedt, szef Arrowhead Game Studios postanowił ustąpić ze stanowiska. Szwedzki deweloper dalej jednak pozostanie na stanowisku dyrektora kreatywnego i prezesa firmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jego miejsce zajmie Shams Jorjani, były dyrektor ds. rozwoju biznesu firmy Paradox Interactive. Mężczyzna już wcześniej współpracował z Arrowhead, gdyż to właśnie on był odpowiedzialny za wydanie gry Magicka, jednej z poprzednich produkcji szwedzkiego studia.

W rozmowie z serwisem Gamesindustry.biz Pilestedt wyjaśnił, że jego decyzja podyktowana jest tym, że przede wszystkim chce on pozostać twórcą gier, a w mniejszym stopniu biznesmenem. Mężczyzna zdradził też kulisy zatrudnienia Shamsa Jorjani.

Myślałem o przyszłej podróży Arrowhead, przyszłych grach, które będziemy tworzyć i prowadzeniu organizacji z ponad 120 programistami, których obecnie zatrudniamy. Zdałem sobie sprawę, że prowadzenie organizacji składającej się z ponad 100 osób oznaczać będzie dla mnie wybór pomiędzy pogłębieniem swojej miłości do tworzenia gier a ścieżką biznesową.

Skontaktowałem się więc z Shamsem. Zjedliśmy lunch i zapytałem go, czy gdybym ponownie rozważył kierowanie Arrowhead przez następną dekadę i musiał zatrudnić nowego dyrektora generalnego, czy byłby zainteresowany tą posadą?

Johan Pilestedt

Najwyraźniej panowie łatwo doszli do porozumienia, skoro Jorjani postanowił przejąć stanowisko dyrektora generalnego. Pozostaje więc trzymać kciuki za szwedzkie studio, a także dalszy rozwój Helldivers 2 oraz tworzenie nowych projektów.

Były już szef Arrowhead Game Studios nie jest jedyną osobą, którą przerósł sukces Helldivers 2. Jeden z byłych scenarzystów gry podzielił się ostatnio wyznaniem, że przez ciągłą pracę nad produkcją poczuł się wypalony i zaniedbał swoje relacje prywatne.

Źródło: VGC, Eurogamer

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.