Helldivers 2 nie dostanie ważnej dla graczy funkcji! Szef studia odmawia dodania jej do gry

Helldivers 2

Helldivers 2 to niewątpliwie jeden z największych hitów 2024 roku. Od dnia premiery w produkcję zgrywa się tysiące użytkowników, a twórcy co chwilę starają dodawać do gry nową zawartość jak np. burze piaskowe i zamiecie w trakcie rozgrywki. Jednak nie wszystko, co chcieliby fani pojawi się w tytule Arrowhead Game Studios. Szef studia potwierdził nie dawno w mediach społecznościowych, że do gry nie trafi system transmogów.

Helldivers 2 bez transmogów — potwierdza szef Arrowhead Game Studios

Helldivers 2 — zwiastun

Helldivers 2 to bezsprzecznie jedna z najbardziej udanych i najlepiej przyjętych przez graczy i dziennikarzy produkcji pierwszej połowy 2024 roku. Tytuł otrzymał średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 82, a na OpenCritic 83. Gra ciągle cieszy się niesłabnącą popularnością, a w ciągu ostatnich 24 godzin w produkcję bawiło się jednocześnie prawie 250 tysięcy użytkowników Steama.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloperzy Arrowhead Game Studios ciągle dbają o to, by Helldivers 2 nie znudziło się graczom zbyt szybko, co rusz dodając do gry nową zawartość jak zmienne warunki pogodowe czy mechy bojowe. Jednak nie wszystkie pomysły, które fani chcieliby znaleźć w tytule, podobają się jego twórcom.

Johan Pilestedt, jednocześnie szef oraz dyrektor kreatywny Arrowhead Game Studios zareagował ostatnio na post jednego z użytkowników serwisu X/Twitter, który zapytał o to, czy do Helldivers 2 zostanie wprowadzony system transmogów. Deweloper kategorycznie temu zaprzeczył, podkreślając, że kłóci się to z jego wizją gry.

Nie będziemy dodawać transmogów. To nie ma sensu – sprzęt wygląda inaczej, bo ma inne efekty. Zamienić jedno na drugie, to jak mieć jabłko, które smakuje jak bekon lub na odwrót.

Johan Pilestedt, CEO i dyrektor kreatywny Arrowhead Game Studios w serwisie X/Twitter

Transmog, a właściwie transmogryfikacja, to system często spotykany w grach typu MMO lub nastawionych na rozgrywkę wieloosobową, który pozwala na zmianę wyglądu przedmiotu przy zachowaniu jego właściwości lub statystyk. Jest to niezwykle przydatne gdy np. chcemy posiadać cały komplet pancerza o tym samym wyglądzie.

Wielu graczy pod wpisem dewelopera zdążyło już wyrazić swoje niezadowolenie pod postem Pilestedta, zwracając uwagę na fakt, że nie zawsze najlepsze uzbrojenie czy pancerz jest też tym, które najlepiej wygląda. I choć stanowisko szefa studia wydaje się dość ostateczne, to trudno nie wierzyć w to, że przy odpowiednim nacisku graczy deweloperzy nie zmienią w tej kwestii zdania i pozwolą graczom dowolnie dostosowywać wygląd swoich postaci.

Źródło: Insider Gaming, X/Twitter

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.