Helldivers 2 przyciąga ogrom graczy na Steam. Sony doczekało się kolejnego hitu na PC

Helldivers 2

Kiedy w czwartek debiutowało Helldivers 2, informowaliśmy, że jest to jedna z mocniejszych premier od PlayStation Studios na PC. Wynik te sukcesywnie rósł i nawet pomimo licznych problemów, gra w pewnym momencie prześcignęła pecetową wersją God of War z 2018 pod względem popularności na platformie Valve. Nowe informacje tylko potwierdzają sukces, bo produckja ta kolejny raz ustanowiła rekord popularności.

Helldivers 2 cieszy się dwukrotnie większą popularnością niż God of War w najlepszym okresie

Helldivers 2 – trailer zapowiadający grę

Według informacji zebranych i opublikowanych na portalu SteamDB Helldivers 2 w ciągu ostatnich 24 godzin ponownie pobił swój rekord jednoczesnej liczby graczy. Statystyki wskazują, że wczoraj w produkcji bawiło się w pewnym momencie prawie 156 tysięcy graczy. Mowa więc o wyniku dwukrotnie lepszym niż w przypadku peaku popularności God of War z 2018 roku na PC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nawet teraz, w momencie pisania tego newsa w grze bawi się ponad 104 tysiące osób. Potwierdza to tylko ogromne zainteresowanie tą pozycją, a sam dyrektor generalny Arrowhead Game Studios przyznał niedawno, że gra całkowicie przebiła wewnętrzne szacunki dotyczące sprzedaży i popularności.

Helldivers 2
Helldivers 2

Jednocześnie twórcy zdają sobie sprawę z bolączek, jakie trapią ich najnowsze dzieło. Po dość krótkim czasie od premiery zapewniali oni, że gra doczeka się w najbliższym okresie kilku aktualizacji, które mają wyeliminować wiele irytujących błędów i bugów. Jednocześnie deweloperzy szykują się do wypuszczania zapowiedzianej jeszcze przed premierą darmowej zawartości.

Najwidoczniej teraz deweloperzy z Arrowhead Game Studios mają ręce pełne roboty, ale mało prawdopodobne jest, aby mieli narzekać. Popularność Helldivers 2 mówi sama za siebie, Sony doczekało się całkiem mocnego hitu na PC, którego rozwój może w dłużej perspektywie przynieść przedsiębiorstwu jeszcze więcej dobrego.

Źródło: GamingBolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.