Poważny odpływ graczy z Helldivers 2! Z produkcji odeszło przeszło 90% graczy

Helldivers 2

Helldivers 2 przy okazji swojej lutowej premiery okazało sie prawdziwym hitem, który w dość szybkim tempie przyciągnął do siebie rzesze graczy z całego świata. Pozycją tej gry zatrzęsła jednak decyzja Sony, która wymuszała na już aktywnych graczach zakładanie konta PSN. Okazuje się, że to oraz naturalny spadek zainteresowania doprowadził do bardzo niekorzystnej dla twórców sytuacji.

Spore spadki w liczbie graczy Helldivers 2

Helldivers 2 liczba graczy na SteamDB
Liczba graczy Helldivers 2 według na SteamDB

Okazuje się, że odpływ graczy z Helldivers 2 w okresie od lutego do końca czerwca 2024 roku jest naprawdę zauważalny, choć nadal mowa o naprawę imponujących liczbach. W szczytowym momencie w grze bawiło 458 tys. graczy, a w miniony weekend tytuł odwiedziło „jedynie” 45 tys. Mowa więc o odpływie 90% szczytowej bazy graczy, która zdecydowała się na zakup pozycji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sytuacja ta pokazuje bardzo dobitnie, że początkowy szał na tę pozycję stopniowo opadał, bo też o samej grze dość rzadko wspomina się ostatnimi czasy w mediach branżowych. Ostatnimi poważniejszymi doniesieniami jest wspomniana afera wokół kont PSN, która negatywnie odbiła się na zarówno na Sony, jak i samym studiu.

Czy to jednak oznacza, że Helldivers 2 umiera? Na razie nic na to nie wskazuje, jest to po prostu kolejny etap stabilizowania się liczby graczy na stabilnym poziomie. Problemem dla twórców będą spadki graczy poniżej pewnych progów, choć tutaj zależeć wszystko będzie od kolejnych aktualizacji i zmian.

Na koniec warto też zaznaczyć, iż mowa o graczach na PC. Akurat ta pozycja może się pochwalić całkiem oddaną społecznością na PS5, co stawia ten tytuł w jeszcze lepszej pozycji, bo realna liczba odbiorców jest zapewne znacznie wyższa.

Źródło: SteamDB

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.