Krytyka Helldivers 2 okazała się skuteczna! Sony wycofuje się z przymusu łączenia kont

Helldivers 2

Ostatnia decyzja Sony dotycząca wymogu łączenia kont Steam z PSN w przypadku Helldivers 2 przyrównać można do serii z karabinu maszynowego, która wycelowana została we własne kolano. Gracze bowiem nie tylko nie spodziewali się takiej decyzji, ale wręcz wzbudziło to w nich ogromną furię, która widoczna była m.in. po review bombingu produkcji od studia Arrohead. Okazuje się, że opór ma sens, bo producent konsol ugiął się pod naporem krytyki i wycofuje się ze swojego ostatniego kontrowersyjnego pomysłu.

Sony wycofuje się z kontrowersyjnych pomysłów dotyczących łączenia kont w Helldivers 2

Na oficjalnym profilu PlayStation na Twitterze/X pojawił się dziś rano wpis, w którym japońskie przedsiębiorstwo odniosło się do ogromnej fali krytyki, jaka spadła na Helldivers 2 z powodu wymogu łączenia kont Steam z PSN. Producent konsol potwierdził, że nie będzie kontynuować wymogu związanego z synchronizacją kont zarówno dla nowych, jak i obecnych graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Innymi słowy, Sony wycofuje się rakiem ze swojego pomysłu, nie chcąc jeszcze bardziej eskalować napięć, potencjalnych zwrotów i ogólnej niechęci graczy do tego rodzaju praktyk. W przytaczanym wpisie nie brakło też miejsca na pewne tłumaczenia, w których firma niejako tłumaczy swoją wcześniejszą decyzję.

Helldivers 2
Helldivers 2

Przedsiębiorstwo zrzuciło swoją wcześniejszą decyzję na garb „nauki tego, co jest najlepsze dla graczy na PC”.

Wciąż uczymy się, co jest najlepsze dla graczy na PC, a Wasze opinie są bezcenne. Jeszcze raz dziękujemy za ciągłe wsparcie dla Helldivers 2 i będziemy na bieżąco informować Cię o planach na przyszłość.

PlayStation

Skoro więc włodarze firmy potrzebowali lekcji, to właśnie otrzymali jedną z bardziej bolesnych, co widać po opiniach na Steamie oraz wszelkiego rodzaju agregatach ocen pokroju Metacritic.

Cała ta sytuacja bardzo dobitnie pokazuje jednak, że głos graczy ma znaczenie i jeśli tylko uda się im zorganizować, to są w stanie wywierać na wydawcach skuteczną presję. Niech więc to będzie nauczka dla wszystkich wydawców i deweloperów. Społeczność Helldivers 2 może zaś odtrąbić kolejne wielkie zwycięstwo, pokazując jednocześnie, jak wielki potencjał w nich drzemie.

Źródło: Twitter/X: PlayStation

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.