Heroes of Might & Magic 3 – fani szykują spolszczenie do najnowszej wersji Horn of the Abyss

Heroes of Might and Magic 3 Horn of the Abyss spolszczenie

Pod koniec grudnia zespół odpowiedzialny za modyfikację Horn of the Abyss niespodziewanie udostępnił najnowszą wersję oznaczoną numerem 1.7.0. O ile weterani nieoficjalnego dodatku bez problemu poradzą sobie z angielską wersją językową, to początkujący gracze mają prawo czuć się zagubieni. Społeczność niemal od razu zabrała się za szykowanie spolszczenia, a jego wstępna wersja jest już dostępna do pobrania.

Trwają prace nad spolszczeniem do Heroes of Might & Magic 3: Horn of the Abyss 1.7.0

Heroes of Might & Magic 3: Horn of the Abyss

Mimo że prace nad polską wersją językową znajdują się na wczesnym etapie, to pomyślnie udało się przetłumaczyć wszystkie nowe elementy wprowadzone w aktualizacji 1.7.0. Mowa tu przede wszystkim o jednostkach i bohaterach, a także ich opisach. Planowane jest pełne zlokalizowanie fabuły kampanii Forged in Fire (tekst oraz dubbing).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niestety, korzystanie ze spolszczenia wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Edytor Kampanii nie radzi sobie z rodzimymi znakami diakrytycznymi, ma trudności z importem/eksportem treści i niepoprawnie formatuje tekst.

Aktualnie języka polskiego nie znajdziemy w Edytorze Szablonów GML oraz menu głównym – wynika to z technicznych zmian, jakie wprowadzili autorzy modyfikacji, jednak ten problem ma zostać rozwiązany w przyszłości.

Amatorów rywalizacji w trybie PvP z pewnością ucieszy informacja, że spolszczenie nie powinno generować problemów w trybie wieloosobowym. Najnowsza wersja pakietu lokalizacyjnego dostępna jest na oficjalnym fanpage projektu.

Źródło: Facebook

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.