Heroes of the Storm może wrócić do życia. Gracze doszukują się ingerencji Microsoftu

Heroes of the Storm

Nie da się ukryć, że Activision Blizzard na przestrzeni lat dorobił się kilku naprawdę uznanych marek, które na dobre zapisały się w świadomości graczy. Nie wszystkie one uznać można za sukces, a przykładem tego może być Heroes of the Storm, która kiedyś uznawana była za ciekawą alternatywę dla League of Legends.

Po jakimś czasie gra przestała całkowicie otrzymywać wsparcie, co spotkało się ze sporym rozczarowaniem społeczności skupionej wokół niej. Możliwe jednak, że tytuł doczeka się swoistego renesansu.

Aktualizacja do Heroes of the Storm niespodziewanie trafiła na serwery testowe

Heroes of the Storm 1
Heroes of the Storm

Deweloperzy Blizzarda zapowiedzieli ostatnio, że na serwery testowe Heroes of the Storm niebawem trafi zupełnie nowa aktualizacja. Jest to niezwykle nietypowa sytuacja, bo od ponad roku gra nie dostała żadnej łatki.

Okazuje się, że ów patch wcale nie będzie taki mały, bo waży on dość dużo, który zajmuje się nie tylko balansem postaci, ale też pewnymi poprawkami interfejsu użytkownika. Poza tym deweloperzy zajęli się naprawianiem kilku błędów, które powstawały w wyniku nietypowych interakcji czy zdarzeń podczas starć.

Pełna lista zmian, które wprowadzono na serwery testowe (a pewnie niebawem trafią do pełnej wersji gry) dostępne są pod tym adresem.

Cała sytuacja jednak wyjątkowo zdziwiła graczy, którzy kompletnie nie spodziewali się takiego obrotu spraw. Activision Blizzard w przyszłości raczej nie przyzwyczajało graczy do zajmowania się porzuconymi produkcjami. Przynajmniej jeśli nie było w tym żadnych widocznych korzyści.

Heroes of the Storm
Heroes of the Storm

Na podstawie tego wszystkiego pojawiły się teorie zgodnie z którymi za wszystkim tym stoi Microsoft. Jakiś czas temu informowaliśmy, że Phil Spencer jest otwarty na odświeżanie starszych produkcji z portfolio Blizzarda. Możliwe więc, że jest to pierwszy krok w tym kierunku.

Inni zaś spodziewają się, że Heroes of the Storm może niebawem pojawić się na konsolach Xbox. Wspomniana aktualizacja ma — według nich — na celu dostosowanie tytułu do konsol Microsoftu.

Przeczytaj też: Gry podobne do Uncharted

Na ten moment nie wiadomo, czy owa aktualizacja rzeczywiście będzie początkiem czegoś większego. Możliwe, że są to jedynie niezbędne poprawki, które mają utrzymać grę w fazie wegetacji. Warto więc bliżej przyglądać się dalszym działaniom deweloperów, bo może być ciekawie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.