Gra-niespodzianka z Xbox Game Pass zawita na PS5? Gracze mają spore nadzieje na premierę

PS5 Hi-fi rush

Od pewnego czasu dość sporo mówi się o planach Microsoftu dotyczących dostarczania kolejnych swoich gier na nowe platformy. Wśród najczęściej wymienianych pozycji przewija się głównie Hi-Fi Rush, które może trafić w niedalekiej przyszłości na Nintendo Switch. Możliwe jednak, że rytmiczny hit od Tango Gameworks zawita na jeszcze jedną platformę.

Hi-Fi Rush niebawem zawita na PS5?

Jak zauważyła część posiadaczy Hi-Fi Rush na Steamie, produkcja ta w ramach ostatniej aktualizacji otrzymała pełne wsparcie dla obsługi kontrolerów DualSense na tej platformie. Według dalszych doniesień gra doczekała się nie tylko stosownych oznaczeń dla tego kontrolera, ale także możliwości włączenia adaptacyjnych triggerów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To oczywiście sprowokował lawinę spekulacji na temat potencjalnego portu gry od Tango Gameworks na konsolach PS5. Mimo oczywistych powiązań studia z Bethesdą — a co za tym idzie — również Microsoftem, nadzieje graczy są ogromne.

Hi-Fi Rush
Hi-Fi Rush

Nie bez znaczenia zapewne są w tym przypadku niedawne słowa CEO Microsoftu, który wprost przyznał, że chciałby udostępniać gry Xboxa na wszystkich platformach. Miał on wówczas nie tylko PC, ale też inne konsole, a więc Nintendo Switch i właśnie PlayStation.

Warto jednak ostudzić trochę ten entuzjazm, wszakże tutaj nie ma nic pewnego, a samo dodanie obsługi nie musi niczego zwiastować. Ostatnimi czasy wiele gier doczekało się takiego wsparcia i z tej perspektywy nie jest to nic szczególnego. Czy faktycznie coś z tego będzie? Czas pokaże.

Źródło: Twitter/X: NextGenPlayer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.