Microsoft chce wydawać gry na „wszystkich platformach”, nie tylko na Xboxie. Firma mówi o innych konsolach

Xbox PS5 Nintendo Switch

Już jakiś czas temu informowano, że „ekskluzywne” gry Xboxa mogą trafić na PS5 i Nintendo Switch. Wiele wskazuje na to, że we wspomnianych plotkach znajduje się więcej niż przysłowiowe ziarno prawdy. Satya Nadella – szef Microsoftu – poinformował bowiem, że amerykańska firma chce wydawać swoje produkcje na „wszystkich platformach”.

Microsoft zamierza wydawać gry nie tylko na Xbox i PC. Gigant z Redmond chce dotrzeć do wszystkich graczy

Wspomniana wypowiedź padła w trakcie ostatniego spotkania akcjonariuszów amerykańskiej firmy. Satya Nadella przyznał wówczas, że jest „bardzo podekscytowany” wszystkim, co dzieje się dziale gier wideo Microsoftu. Taki stan rzeczy wynika przede wszystkim z faktu, że producentowi konsol Xbox udało się niedawno sfinalizować przejęcie Activision Blizzard King.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nadella dodał, że Microsoft ma obecnie możliwość zrobienia tego, co „zawsze chciał osiągnąć”. Szef amerykańskiej firmy wyjaśnił, że ma na myśli „budowanie świetnych gier i udostępnianie ich ludziom na wszystkich platformach”. Przedstawiciel giganta z Redmond wspomniał następnie nie tylko o Xbox i PC, ale także o bliżej niesprecyzowanych konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

Niestety Nadella nie podzielił się żadnymi dodatkowymi szczegółami. Trudno więc stwierdzić, czy Microsoft zamierza wydawać „ekskluzywne” gry Xboxa na innych platformach, czy też szef amerykańskiej firmy miał na myśli serię Call of Duty, która nie zniknie ze sprzętów konkurencji. Na ten moment nie pozostaje nam więc nic innego, jak uważnie śledzić dalsze poczynania giganta z Redmond.

Źródło: Twisted Voxel

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.