Zespół tworzący Hi-Fi Rush był „niezdecydowany” co do platform. Sprawę wyjaśniło przejęcie Bethesdy

Hi-Fi Rush

Hi-Fi Rush okazał się kolejnym głośnym hitem z biblioteki Xbox Game Pass. Tango Gameworks zaskoczyło wszystkich swoim oryginalnym oraz ciekawym podejściem do stworzenia całkowicie nowej gry. Co ciekawe, początkowo zespół tworzący ją nie był pewny co do platform, na jakich powinna się ukazać.

Tango Gameworks nie wiedziało przed przejęciem Bethesdy, na jakie platformy trafi Hi-Fi Rush

Zwiastun Hi-Fi Rush

Dyrektor gry Hi-Fi Rush John Johanas udzielił ostatnio wywiadu portalowi GameSpot. Zgodnie z jego informacjami, w trakcie procesu przejmowania Bethesdy przez Microsoft, zespół tworzący grę nie znał jeszcze platform, na których ją wyda. Sprawa więc niejako rozwiązała się sama po sfinalizowaniu transakcji.

(Zespół był) niezdecydowany co do platform w momencie, gdy to się działo, a potem było „Okej, Xbox, to było łatwe”.

Nie chodzi o to, że mieliśmy coś działającego i po prostu odłożyliśmy to na półkę lub coś w tym rodzaju

John Johanas

Drugi fragment cytatu może odnosić się do potencjalnej wersji gry na PlayStation. Być może wtedy w ogóle nie brano jej pod uwagę, ale z drugiej strony musimy pamiętać o pozostałych produkcjach wydawanych przez Bethesdę – Ghostwire: Tokyo i Deathloopie – na które Sony podpisało czasowe umowy na wyłączność. Istnieje więc pewne prawdopodobieństwo, że podobnie mogło to się skończyć w przypadku Hi-Fi Rush.

Johanas został też zapytany, czy cokolwiek uległo zmianie już po przejęciu przez Microsoft. Twórca zaprzeczył i stwierdził, że „Zieloni” nie zwrócili się do jego zespołu w kwestii modyfikacji żadnego pomysłu.

Zobacz też: Kody do The Sims 3

Kup Xbox Series S

Przypomnijmy, że Hi-Fi Rush zadebiutowało 25 stycznia 2023. Gra finalnie jest dostępna wyłącznie na PC i Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.