Hobbit i Władca Pierścieni w rękach Embracer Group! Firma kolejny raz na wielkich zakupach

Hobbit Niezwykła Podróz

Na początku maja informowaliśmy Was o tym, że Embracer Group nabyło prawa do takich marek, jak Tomb Raider czy Deus Ex. Szwedzka firma dogadała się ze Square Enix i za kwotę 300 mln dolarów nabyła wiele wspaniałych IP. Jak się teraz okazuje, nie był to koniec zakupów, bo teraz ogłoszono kolejne nabycie ważnych serii.

REKLAMA

Władca Pierścieni i Hobbit należy od teraz do Embracer Group

Mowa tutaj o Władcy Pierścieni i Hobbicie. Jak wynika z raportu opublikowanego na głównej stronie Embracer Group, firma zawarła umowę w sprawie nabycia Middle-earth Enterprises, oddziału The Saul Zaentz Company, który posiada obszerny katalog serii związanych z markami (wykreowanymi przez pisarza J.R.R. Tolkiena) Władca Pierścieni oraz Hobbit.

Cena nabycia praw do rzeczonych marek nie została podana w świat, ale możemy zakładać, że Szwedzi będą dobrze pielęgnować te IP. Wspomnieli już, że oprócz serialu od Amazona i filmu animowanego od Warner Bros w świecie Władcy Pierścieni, Electronic Arts zajmuje się rozwijaniem gry mobilnej o tytule The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. To na pewno nie będą jedyne projekty, które Embracer postanowi pielęgnować w najbliższym czasie, mając takie asy w rękawie.

Przeczytaj też: Jakie słuchawki do PS5?

Na sam koniec warto wspomnieć jeszcze, że z okazji wyżej opisanych zakupów, szwedzka firma powołała kolejną grupę operacyjną – tym razem Embracer Freemode. Ma ona otrzymać do dyspozycji inne zespoły, ale o tym będziemy informowani w przyszłości.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!