Do Hogwarts Legacy zawitał… Robert Makłowicz. Znany polski krytyk kulinarny trafił do gry dzięki modowi

Hogwarts Legacy, Makłowicz w Hogwarcie

Jak niemal każda gra, która staje się popularna, doczekuje modów, tak nie mogło to ominąć wydanego niedawno Hogwarts Legacy. W ostatnim czasie dużo szumu zrobiło się wokół modyfikacji wprowadzającej tryb multiplayer, czy projektu mającego wykorzystać gogle VR, aby mieć zyskać jeszcze lepsze doświadczenia płynące z zabawy.

Okazuje się jednak, że poza tym znalazło się miejsce na jeszcze jedną modyfikację; całkiem osobliwą, ale twórcom z całą pewnością nie można odmówić poczucia humoru.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Modyfikacja do Hogwarts Legacy podmienia obrazy znajdujące się w Hogwarcie na podobizny Roberta Makłowicza

Hogwarts Legacy, Makłowicz w Hogwarcie

Na stronie NexusMods można trafić na bardzo ciekawą modyfikację autorstwa niejakiego Kubeusza zatytułowaną „Makłowicz w Hogwarcie”. Jak wskazuje jej opis, podmienia ona większość obrazów znajdujących się w muzycznym korytarzu na zdjęcia oraz gify z podobiznami znanego krakowskiego smakosza i krytyka kulinarnego — Roberta Makłowicza.

Uroku temu modowi dodaje fakt, iż większość z tych grafik to urywki popularnych materiałów z udziałem Roberta Makłowicza jak chociażby ten z psem jedzącym koperek.

Przeczytaj też: Gry ekonomiczne

Sama modyfikacja jest bardzo lekka (waży zaledwie 3,4 MB) i prosta do zainstalowania, bo wymaga jedynie wrzucenia pobranych plików do jednego z folderów gry. Oczywistym mankamentem jest jednak to, iż mod dostępny jest jedynie dla wersji PC, konsolowi gracze chcący upiększyć Hogwart podobiznami Roberta Makłowicza muszą niestety obejść się smakiem.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.