Hogwarts Legacy na Switchu da radę? Nowe ujęcia gry uchwycone na konsoli Nintendo

Hogwarts Legacy Nintendo Switch

Jednym z największych hitów 2023 roku jest bezapelacyjnie Hogwarts Legacy od Avalanche Software, które dało graczom wreszcie możliwość niemal nieskrępowanie zwiedzać szkołę Magii i Czarodziejstwa. Tytuł ten zadebiutował na niemal wszystkich planowanych platformach poza Nintendo Switch, bo wersja ta dwukrotnie została już opóźniona. Po dość długim czasie twórcy podzielili się nową porcją ujęć, które prezentują dotychczasowe efekty prac.

Nowe grafiki prezentujące Hogwarts Legacy na Switchu

Premiera Hogwarts Legacy na Nintendo Switch zaplanowana została na 14 listopada 2023 roku, ale już teraz Avalanche Studios postanowiło pokazać oczekującym graczom kilka ujęć bezpośrednio z tej wersji. Oczywiste jest, że w porównaniu nawet do Xbox Series S, wydanie na konsolę „Big N” będzie dość mocno zubożone.

Udostępnione grafiki pokazują nie tylko niższą rozdzielczość tekstur, ale też znacznie mniejszą szczegółowość obiektów czy środowiska. Modele postaci widoczne na grafikach też zostały dość mocno okrojone, choć w tej akurat kwestii nie wydają się one wyglądać tak źle, jak można było zakładać.

Poza grafiką część graczy obawia się przede wszystkim wydajności, która w przypadku portów nowych gier na Nintendo Switch nie zawsze jest zadowalająca. Co prawda nie ma co liczyć na 60 FPS-ów, jednak najważniejsza zdaje się tutaj kwestia utrzymania stabilnych 30 kl./s. Bez tego ciężko będzie mówić o przyjemnej rozgrywce.

Przeczytaj też: Gry podobne do Uncharted

Deweloperzy z Avalanche Software mają więc przed sobą nie lada zadanie, jednak nie jest ono niewykonalne. Hogwarts Legacy na Switcha może zainteresować ogromne liczby graczy, jednak wszystko zależy od stanu technicznego tej produkcji. Warto więc trzymać kciuki i liczyć, że pod tym względem deweloperzy dowiozą świetną grę.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.