Hogwarts Legacy – porównanie wersji PC i Switch. Ograniczenia objęły nie tylko oprawę graficzną

Hogwarts Legacy Switch PC

Po dwukrotnym opóźnieniu Hogwarts Legacy w końcu zadebiutowało na Nintendo Switch. Już przedpremierowe materiały zdradzały, że autorzy edycji konsolowej musieli pójść na duże ustępstwa, aby zapewnić stabilną ilość klatek na sekundę. Niestety, oprawa graficzna to nie jedyny aspekt, który uległ istotnym ograniczeniom.

Hogwarts Legacy na Nintendo Switch nie oferuje już w pełni otwartego świata

Hogwarts Legacy – analiza techniczna wersji na Nintendo Switch

Hogwarts Legacy na Nintendo Switch oferuje znacząco niższą jakość oprawy graficznej w porównaniu do edycji PC. Dotyczy to wszystkich jej elementów – rozdzielczości tekstur, jakości modeli, odbić oraz oświetlenia. Wprowadzenie ograniczeń odniosło zamierzony skutek, ponieważ sześcioletniej konsoli niemal przez cały czasu udaje się utrzymać stabilne 30 klatek na sekundę.

Zdecydowanie bardziej dotkliwe są zmiany, jakim poddano konstrukcję gry. Hogwarts Legacy na Nintendo Switch nie oferuje już otwartego świata. Gracze chcąc przejść z Hogwardu do wioski Hogsmeade muszą liczyć się z ładowaniem trwającym nawet 50 sekund.

Z równie długim oczekiwaniem wiąże się wchodzenie do pobliskich budynków, co może irytować i wybijać z rytmu podczas zwiedzania czarodziejskiego świata.

Przeczytaj także: Najlepszy smartfon do 2000 zł

Mimo to debiut Hogwarts Legacy na konsoli Nintendo Switch należy uznać za duży sukces. To jedna z najładniejszych tegorocznych gier, która w dniu premiery stanowiła wyzwanie nawet dla najwydajniejszych komputerów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.