Sprzedaż Hogwarts Legacy w Europie. Lepszy wynik osiągnęły tylko gry z serii FIFA

Hogwarts-Legacy

Jak podaje GamesIndustry.biz, Hogwarts Legacy było szóstą największą premierą w Europie od 6 lat. Lepszy wynik udało się osiągnąć tylko grom z serii FIFA. Produkcja miała jednak lepszy start niż jakiekolwiek Call of Duty wydane po 2017 roku.

Wyniki sprzedażowe Hogwarts Legacy w Europie

Zwiastun Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy spowodowało spore zamieszanie. Wokół gry istnieje bowiem równie sporo zainteresowania co kontrowersji, ale pomimo tego jej wydawca – Warner Bros – może być raczej zadowolony z osiągniętych wyników sprzedażowych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z informacji podanych przez GamesIndustry.biz możemy dowiedzieć się, że Hogwarts Legacy było szóstą największą premierą w Europie od 6 lat. Takie ramy czasowe wynikają z faktu, że dokładne dane na ten temat są zbierane dopiero od 2017 roku.

Wyniki sprzedażowe Hogwarts Legacy są bardzo dobre także w przypadku ostatnich 12 miesięcy. Pomimo minięcia ledwie trzech tygodni od premiery gry, w ciągu całego roku lepiej od niej sprzedały się tylko trzy produkcje: Call of Duty: Modern Warfare 2, GTA 5 i Elden Ring.

Zobacz też: Najlepsze gry na PSP

Cała sprzedaż gier na Starym Kontynencie była jednak w lutym 2023 o 10% niższa niż w przypadku tego samego miesiąca w roku 2022. Za spadek odpowiedzialna jest niższa liczba lutowych premier.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2260 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.