Sprzedaż Hogwarts Legacy w Europie. Lepszy wynik osiągnęły tylko gry z serii FIFA

Hogwarts-Legacy

Jak podaje GamesIndustry.biz, Hogwarts Legacy było szóstą największą premierą w Europie od 6 lat. Lepszy wynik udało się osiągnąć tylko grom z serii FIFA. Produkcja miała jednak lepszy start niż jakiekolwiek Call of Duty wydane po 2017 roku.

REKLAMA

Wyniki sprzedażowe Hogwarts Legacy w Europie

Zwiastun Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy spowodowało spore zamieszanie. Wokół gry istnieje bowiem równie sporo zainteresowania co kontrowersji, ale pomimo tego jej wydawca – Warner Bros – może być raczej zadowolony z osiągniętych wyników sprzedażowych.

Z informacji podanych przez GamesIndustry.biz możemy dowiedzieć się, że Hogwarts Legacy było szóstą największą premierą w Europie od 6 lat. Takie ramy czasowe wynikają z faktu, że dokładne dane na ten temat są zbierane dopiero od 2017 roku.

Wyniki sprzedażowe Hogwarts Legacy są bardzo dobre także w przypadku ostatnich 12 miesięcy. Pomimo minięcia ledwie trzech tygodni od premiery gry, w ciągu całego roku lepiej od niej sprzedały się tylko trzy produkcje: Call of Duty: Modern Warfare 2, GTA 5 i Elden Ring.

Zobacz też: Najlepsze gry na PSP

Cała sprzedaż gier na Starym Kontynencie była jednak w lutym 2023 o 10% niższa niż w przypadku tego samego miesiąca w roku 2022. Za spadek odpowiedzialna jest niższa liczba lutowych premier.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!