Hogwarts Legacy przetestowane we wszystkich trybach. Xbox Series X wypada lepiej od PlayStation 5

Hogwarts Legacy

Szczęśliwi posiadacze wersji Deluxe mogą już cieszyć się premierą Hogwarts Legacy. Gracze rozważający wciąż zakup gry Avalanche po wczorajszych recenzjach powinni przyjrzeć się z kolei temu, jak produkcja radzi sobie na konsolach nowej generacji.

Hogwarts Legacy na PS5 i XSX

Porównanie grafiki Hogwarts Legacy na PS5, XSX i PC

Najważniejszym wnioskiem z powyższego testu jest fakt, że Hogwarts Legacy jest dobrze zoptymalizowaną grą, która działa płynnie i bez większych zarzutów na konsolach oraz PC. Produkcja Avalanche oferuje aż pięć różnych trybów graficznych oraz ray-tracing.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pomiędzy konsolami nie widać oczywiście większych różnic, ale mają one swoje mocniejsze i słabsze strony. PlayStation 5 w trybie Quality wypada lepiej pod względem rozdzielczości i płynności z włączonym ray-tracingiem oraz zapewnia krótsze czasy ładowania. Xbox Series X jest z kolei bardziej wydajny w pozostałych trybach.

Przeczytaj też: Klawiatura mechaniczna do 100 zł – najlepsze modele

Posiadacze PS5 oraz XSX powinni być zadowoleni z zakupu Hogwarts Legacy. Analiza przedstawia płynną, dobrze zoptymalizowaną grę, a recenzje mówią o udanej produkcji, która zachwyci fanów Harry’ego Pottera.

O autorze
Tomasz Alicki
Autor

Wychowany na konsolach weteran Call of Duty. Fan esportu i dobrej książki. Wolne chwile spędza w World of Warcraft lub Path of Exile.

Liczba wpisów: 279 (w redakcji od 17.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.