Hogwarts Legacy zaoferuje „wiele” trybów graficznych na PS5 i XSX|S! Ujawniono pierwsze szczegóły

Hogwarts Legacy

Twórcy Hogwarts Legacy udostępnili wczoraj pełne wymagania sprzętowe gry. Okazuje się jednak, że to nie koniec informacji związanych ze wspomnianym tytułem. Do sieci trafiły bowiem pierwsze szczegóły dotyczące trybów graficznych na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Gracze będą mogli zdecydować, czy ważniejsza jest dla nich płynność animacji, czy też jakość oprawy wizualnej.

Hogwarts Legacy z pierwszymi informacjami na temat trybów wierności i wydajności na PlayStation 5 i Xbox Series X|S

Hogwarts Legacy – zwiastun

Na stronie Portkey Games Support poinformowano, że Hogwarts Legacy w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X|S będzie wspierać „wiele” trybów graficznych. Na ten moment wspomniano jednak jedynie o dwóch „najpopularniejszych” – trybie wierności (z ang. fidelity) oraz trybie wydajności (z ang. performance).

Pierwszy z nich zaoferuje rozgrywkę w 30 klatkach na sekundę. Celem drugiego jest natomiast zapewnienie zabawy w 60 FPS. Użyte przez deweloperów słowo „target” sugeruje jednak, że nie będzie to stała wartość, a w trakcie rozgrywki gracze mogą mierzyć się z okazjonalnymi spadkami płynności animacji.

Niestety w obu przypadkach nie ujawniono szczegółów na temat rozdzielczości. Można jednak założyć, że tryb wierności pozwoli na rozgrywkę w 4K, a tryb wydajności zaoferuje możliwość zabawy w 1440p lub – co bardziej prawdopodobne – w Full HD. Na potwierdzenie tych przypuszczeń trzeba jednak jeszcze zaczekać.

Zobacz też: Kody do GTA Vice City

Hogwarts Legacy zadebiutuje na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 10 lutego. W tym tygodniu produkcja Avalanche Software doczekała się również nowego materiału wideo, w którym twórcy przedstawili graczom postać Phineasa Nigellusa Blacka – dyrektora Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!