Wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy wydają się całkiem rozsądne!

Hogwarts Legacy

Twórcy gry Hogwarts Legacy wyjawili, jaki sprzęt będzie wymagany do uruchomienia ich produkcji. Okazuje się, że zarówno minimalna, jak i zalecana konfiguracja nie przyprawi graczy o ból głowy. Ujawnione wymagania sprzętowe są rozsądne, a grę uciągnie nawet kilkuletni sprzęt.

Hogwarts Legacy — wymagania sprzętowe

Hogwarts Legacy
Hogwarts Legacy

Na karcie produktowej na Steamie zaprezentowane zostały wymagania sprzętowe Hogwarts Legacy. Zgodnie z informacją przekazaną przez twórców, zalecana konfiguracja pozwoli na rozgrywkę w rozdzielczości Full HD i wysokich ustawieniach graficznych przy zachowaniu płynnych 60 klatek na sekundę. Taka rozgrywka będzie możliwa przy użyciu np. GTX 1080 Ti, czyli karty graficznej mającej już kilka lat na karku.

Zobacz też: Głośnik przenośny — najlepsze modele

Hogwarts Legacy – minimalne wymagania systemowe:

  1. System: Windows 10 64-bit
  2. Procesor: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 2600
  3. Pamięć RAM: 8 GB
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 lub AMD RX Vega 56 z DirectX 12
  5. Miejsce na dysku: 85 GB HDD

Hogwarts Legacy – rekomendowane wymagania systemowe:

  1. System: Windows 10 64-bit
  2. Procesor: Intel Core i5-8700 lub AMD Ryzen 5 3600
  3. Pamięć RAM: 16 GB
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1080 Ti lub AMD RX 5700 XT z DirectX 12
  5. Miejsce na dysku: 85 GB SSD

Jak widać, podzespoły wymagane do uruchomienia Howarts Legacy nie należą do najdroższych na rynku. Dzięki temu więcej graczy będzie mogło wejść do świata pełnego magii. Gra zapowiada się bardzo interesująco, dlatego pozostaje tylko czekać do jej premiery. Ta będzie mieć miejsce 10 lutego 2023 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.