Hogwarts Legacy przebiło oczekiwania co do sprzedaży o 256%! Ogromna popularność gry na świecie

hogwarts legacy

Hogwarts Legacy ukazało się 10 lutego 2023 roku na PlayStation 5, Xboxach Series X|S oraz komputerach osobistych. Tytuł ten zaliczył rewelacyjny debiut i był 6. największą premierą w Europie od 6 lat. Jednak dzięki informacji od starszego menadżera marki i marketingu Warner Bros., Ariena Darby’ego, możemy zobaczyć prawdziwą skalę sukcesu.

Wyniki sprzedażowe Hogwarts Legacy pobiły najśmielsze oczekiwania twórców

Wiadomość od Ariena Darby’ego znalazł (na platformie LinkedIn) i udostępnił na Twitterze użytkownik Timur222. Menadżer pochwalił się, że Hogwarts Legacy osiągnęło 256% pierwotnie zakładanego wyniku, a sam tytuł został sprzedany w 12 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych 2 tygodni, zarabiając 850 milionów dolarów:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

„Osiągnięto 256% sprzedaży w stosunku do planu i przekroczono 12 milionów sztuk w pierwszych dwóch tygodniach, zarabiając ponad 850 mln dolarów, uzyskano dodatkowe 1,8 mld wyświetleń dzięki pierwszemu w swoim rodzaju programowi Fusion firmy WBD i pobito rekord Twitcha w największej liczbie jednoczesnych widzów w historii gry dla jednego gracza, uzyskując 1,3 mln wyświetleń.”

Arien Darby

Możemy zakładać, że nie wszystkie informacje Arien Darby mógł przekazać. Przedstawiciel Warner Bros. edytował bowiem już swój wpis, usuwając wzmiankę dotyczącą przekroczonych oczekiwań.

Zobacz też: Najlepsze laptopy do 6000 zł

Jeśli chodzi o sprzedaż Hogwarts Legacy nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa, ponieważ 5 maja 2023 roku gra trafi na PlayStation 4 oraz Xboxa One, a 25 lipca na Nintendo Switch. Biorąc pod uwagę ilość użytkowników starszej generacji konsol oraz fanów Nintendo możemy zakładać, że dzięki temu gra jeszcze bardziej poprawi swój dotychczasowy wynik sprzedażowy.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.