Pierwsze recenzje Horizon Call of the Mountain mówią o niezwykle udanej grze na PS VR 2. Gra zebrała wysokie noty

Horizon Call of the Mountain

Przy okazji zbliżającej się premiery gogli PS VR 2 od Sony zadebiutuje także pierwsza gra first-party dedykowana właśnie temu urządzeniu, czyli Horizon Call of the Mountain. Produkcja ta jest swego rodzaju odstępstwem od przygód rudowłosej Alloy, znanej z głównej serii gier, bo tym razem gracze wcielą się nową postać jaką jest Ryas. W sieci zaczęły pojawiać się pierwsze recenzje tej produkcji i wiele wskazuje na to, że posiadacze najnowszych gogli do wirtualnej rzeczywistości już od początku mogą liczyć na niezwykle udaną pozycję.

Pierwsze recenzje Horizon Call of the Mountain wskazują, że gra jest dobrą wizytówką dla PS VR 2

Horizon call of the mountain
Horizon Call of the Mountain

Przeglądając pojawiające się recenzje, można zauważyć, że najbardziej chwalonym aspektem Horizon Call of the Mountain jest ogólne przedstawienie świata znanego z serii Horizon i dostosowanie go pod możliwości PS VR2. Ciekawie prezentuje się aspekt eksploracyjny tej produkcji, bo docenione zostały także aspekty związane ze wspinaczką i szeroko rozumianym poznawaniem świata, został on bowiem tak skonstruowany, że zachęca do poznawania ukrytych w nim tajemnic.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Krytycy często doceniali także oprawę audiowizualną, która potrafi urzec pięknymi widokami dzikich terenów, ale także wysokim poziomem interaktywności. W Horizon Call of the Mountain wiele widocznych elementów można po prostu podnieść, wsadzić w inny przedmiot, a następnie cisnąć nim przed siebie i obserwować jak system fizyki zaimplementowany do gry czyni cuda.

Przykładowe recenzje Horizon Call of the Mountain

 • Telegraph – 100/100
 • GamingTend – 100/100
 • Games Radar + – 90/100
 • PlayStation Universe – 90/100
 • Hobby Consolas – 82/100
 • God is a Geek – 8/10
 • IGN – 7/10
 • PushSquare – 7/10
 • GameSpot – 7/10
 • Game Informer – 6,8/10
 • VG247 – 3/5

Horizon Call of the Mountain skrytykowane jednak zostało za niezbyt rozbudowaną i niezobowiązującą fabułę, która zajmuje zaledwie od 7 do 9 godzin. Recenzenci wskazali także, że rozgrywka staje się dość szybko bardzo monotonna, zagadki w grze nie wymagają zbyt wielkiego wysiłku, a walki z przeciwnikami często sprowadzają się jedynie do biegania wokół nich i strzelania z łuku.

Przeczytaj też: Najlepsze gry ekonomiczne

Na moment pisania tego newsa Horizon Call of the Mountain zebrało w serwisie Metacritic przy 40 recenzjach ocenę 79 punktów, z czego tylko 9 jest mieszanych. Według portalu Opencritic najnowsza gra Guerilla Games uzyskała notę 82 oczek i jest rekomendowana przez 80% krytyków. Trzeba przyznać, że są to naprawdę bardzo dobre wyniki i wygląda na to, że PS VR2 już na premierę dorobiło się porządnego tytułu, który można śmiało nazwać wizytówką urządzenia.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.