Horizon Forbidden West Complete Edition będzie ogromne! To pierwsza gra na PS5 z dwoma płytami w pudełku

Horizon Forbidden West Complete Edition

W zeszłym tygodniu gracze doczekali się zapowiedzi Horizon Forbidden West Complete Edition. Kompletne wydanie drugiej części przygód Aloy będzie zawierać zarówno podstawową wersję gry, jak i fabularny dodatek Burning Shores. W sieci pojawiły się natomiast szczegóły na temat rozmiaru produkcji na PS5. Okazuje się, że tytuł będzie potrzebować sporo wolnego miejsca i na stałe zapisze się w historii najnowszej konsoli Sony.

Ujawniono rozmiar Horizon Forbidden West Complete Edition na PS5. Gra nie zmieści się na jednej płycie

Horizon Forbidden West Complete Edition będzie pierwszą grą na PS5, która zostanie wydana na dwóch płytach. Potwierdza to powyższy wpis „MauroNL” z portalu społecznościowego X (wcześniej Twitter), który opublikował informacje znajdujące z tyłu pudełka wspomnianej produkcji. To jednak nie koniec wieści związanych z kompletnym wydaniem drugiej części przygód Aloy.

Na pudełku Horizon Forbidden West Complete Edition widnieje bowiem informacja, że gra będzie potrzebować co najmniej 121 GB wolnej przestrzeni na dysku PS5. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, ponieważ kompletne wydanie – jak wspomnieliśmy wyżej – będzie zawierać zarówno podstawową wersję gry, jak i fabularny dodatek, a także wszystkie wydanej do tej pory aktualizacje.

Zobacz też: Najlepsze laptopy gamingowe do 7000 zł

Horizon Forbidden West Complete Edition zadebiutuje na PlayStation 5 już w ten piątek, czyli 6 października 2023 roku. Na początku 2024 roku kompletne wydanie najnowszej produkcji studia Guerrilla Games ma zadebiutować również na komputerach osobistych. Dokładna data premiery pecetowej wersji nie jest jednak jeszcze znana.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.