Horizon Forbidden West Complete Edition oficjalnie! Znamy datę premiery, cenę. Gra trafi na PC i PS5

Horizon Forbidden West Complete Edition

Dzisiaj rano informowaliśmy, że na stronie jednego z japońskich sklepów pojawiło się kompletne wydanie Horizon Forbidden West wraz z dodatkiem Burning Shores. Tamten tekst zakończyliśmy stwierdzeniem, że Sony już wkrótce powinno oficjalnie zapowiedzieć ów zestaw, jeśli wskazany wówczas termin jest prawdziwy. Wychodzi na to, że na potwierdzenie nie trzeba było dużo czekać!

Horizon Forbidden West Complete Edition w październiku trafi na PS5; pecetowcy muszą poczekać do 2024 roku

Horizon Forbidden West Complete Edition – trailer

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się na oficjalnym blogu PlayStation, Horizon Forbidden West Complete Edition na PS5 trafi do sprzedaży już 6 października 2023 roku. W skład zestawu wejdzie podstawowa wersja gry, dodatek Burning Shores, a także pakiet dodatkowej zawartości cyfrowej.

Bonusy przewidziane przez Sony obejmować będą ścieżkę dźwiękową, artbook oraz komiks. Wszystko oczywiście w cyfrowej formie dostępnej do pobrania. Nie jest to jednak koniec atrakcji, bo osoby, które zdecydują się na zakup tego wydania, mogą liczyć na prezenty bezpośrednio w samej grze. Mowa dokładniej o dodatkach do trybu fotograficznego, a także nowych strojach, które pozwolą urozmaicić wygląd Alloy.

Horizon Forbidden West Complete Edition
Horizon Forbidden West Complete Edition

Pecetowcy na wydanie Horizon Forbidden West Complete Edition będą musieli poczekać trochę dłużej. Sony przekazało, że port na PC dostępny będzie „na początku 2024 roku”, a za przygotowanie go odpowiada studio Nixxes Software, które ma na swoim koncie kilka gier Sony przeniesionych właśnie na „blaszaki”.

Osoby zainteresowane kolejną odsłoną przygód Alloy na PC mogą już teraz dodać zestaw do swojej listy życzeń na Steam oraz Epic Games Store.

Przeczytaj też: Gry podobne do God of War

A co z ceną? Poranne informacje mówiły o kwocie oscylującej w granicach około 233 złote i niestety tutaj nie mamy dobrych wieści. W Europie zestaw wyceniono na 69,99 euro, a więc ok. 325 zł. Jest to cena znacznie większa od zakładanej, jednak mowa o grze AAA z 2022 roku oraz tegorocznym DLC. Mając to na uwadze, oferta zdaje się wyglądać jak promocja.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.