Horizon MMO z pierwszymi konkretami! Informacje wskazują jedynie wersje na PC i urządzenia mobilne

Horizon Forbidden West Complete Edition

Przy okazji ogłoszenia planów Sony dotyczących większego nacisku na gry-usługi w sieci zaczęły pojawiać się informacje na temat sieciowej pozycji osadzonej bezpośrednio w uniwersum Horizon. Od tamtego czasu raczej niewiele się dowiedzieliśmy na ten temat i nawet ostatni atak hakerski na Insomniac Games nie zapewnił nam żadnych konkretów. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że faktycznie coś takiego powstaje, choć mało kto spodziewał się takich informacji.

Pierwsze konkrety na temat Horizon MMORPG

Całkiem znany informator i researcher kryjący się pod pseudonimem Kurakasis zebrał w jednym wpisie na Twitterze wszystkie dostępne informacje na temat produkcji Horizon MMORPG. Według tego mowa o pozycji, która kryje się pod nazwą kodową Project Skyline, a odpowiadać ma za nią studio NCSoft, czyli twórcy Guild Wars czy Aion.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tymczasowe logo udostępnione przez jednego z pracowników mocno stylizowane jest na tym z serii Horizon, co jeszcze bardziej może podkręcać zainteresowanie. Szczególnie interesujące jest to, że produkcja ta domyślnie tworzona jest z myślą o PC i urządzeniach mobilnych, a wśród dostępnych informacji nie znalazły się żadne wzmianki o PS5.

Nie oznacza to jednak, że wersja na konsole Sony w ogóle nie powstanie. Możliwe, że na obecnym etapie twórcy w dokumentach projektowych nie zawarli takich informacji. Niemniej jednak brak jakichkolwiek wspomnień PlayStation 5 może nieco dziwić.

Na potrzeby stworzenia tej gry NCSoft ma korzystać z silnika Unreal Engine 5, co może być dość zadziwiającym wyborem, zwłaszcza jeśli spojrzeć na dotychczasowy dorobek firmy. Według oczekiwań gra ma pojawić się „znacznie później” niż Aion 2, którego premiera planowana jest na przełom 2024 i 2025 roku.

Kurakasis przekazał też, że według jego informacji we wrześniu 2023 roku nad projektem pracowało około 140 osób. Jest to znacząca liczba, którą porównać można innymi projektami NCSoft.

Researcher zwraca też uwagę, że jakiś czas temu koreańskie studio zarejestrowało domenę dla gry „Land of Salvation”. To właśnie może być oficjalny podtytuł dla gry MMORPG osadzonej w uniwersum Horizon. Założenie to jest oparte na fakcie, iż jest to jedyna niezapowiedziana gra NCSoftu, która niebawem może zostać ujawniona.

Przeczytaj też: Projektor do domu

Wszystkie te doniesienia zapowiadają się wyjątkowo ciekawie, choć dotychczasowy brak wzmianek o wersji na PS5 jest co najmniej zadziwiający. Możliwe jednak, że NCSoft już w 2024 ujawni co nieco na temat Horizon MMORPG. Zagralibyście w taką pozycję? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Kurakasis

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.