Remake lub remaster Horizon Zero Dawn z nowym deweloperem? Znany insider zabiera głos

Horizon Zero Dawn

W październiku 2022 roku pojawiły się plotki, jakoby Horizon Zero Dawn miał otrzymać remake lub remaster. Przez pewien czas co do tego projektu panowała prawdziwa cisza w eterze, ale w końcu pojawiły się nowe wieści. Zdaniem insidera Colina Moriarty’ego grę odnowi zupełnie inny deweloper.

Nowy producent remake lub remastera Horizon Zero Dawn na PS5?

Zwiastun Horizon Zero Dawn

Znany z poprzednich trafionych przecieków Colin Moriarty wypowiedział się na temat remake lub remastera Horizon Zero Dawn na PS5. W najnowszym odcinku swojego podcastu „Sacred Symbols+” stwierdził, że nie wierzy, aby to Guerrilla Games miało przygotowywać nowe wydanie pierwszej części z myślą o konsolach Sony. Według niego zadanie te zostało przekazane nowemu studiu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zakładamy też, że to Guerrilla robi remake Horizona, ale z tego co słyszałem, to projekt jest w rękach innego zespołu.

Colin Moriarty

Moriarty nie chciał też zdradzić, kto inny może rozwijać remaster lub remake Horizon Zero Dawn. Samo zlecenie projektu komuś innemu niż Guerrilla Games nie byłoby za to wcale dziwne, bo pierwotny deweloper gry jest ostatnio mocno obłożony pracą. Jego najwyższym priorytetem pozostaje zapewne niedawno ogłoszony Horizon 3.

Zobacz też: Najlepsze stare gry

Sam Horizon Zero Dawn pierwotnie zadebiutował w 2017 roku na konsoli PS4. Trzy lata później tytuł ten trafił też na komputery osobiste.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2247 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.