Horizon Zero Dawn wkrótce doczeka się remastera na PS5? Najnowszy ruch Sony może na to wskazywać

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn to uznana produkcja w portfolio Sony, która swój debiut zaliczyła w 2017 roku na PS4 oraz w 2020 roku na komputery PC. Tytuł w międzyczasie dostał łatkę, która dodaje tryb 60 FPS dla posiadaczy PS5, jednakże nie jest to natywna wersja na obecną konsolę Sony. Tymczasem jak bumerang powracają plotki o powstawaniu pełnoprawnego remastera gry, a najnowszy ruch Japończyków dodatkowo zdaje się na to wskazywać.

Horizon Zero Dawn Remaster niebawem może zadebiutować na PS5

Jak się okazuje, Horizon Zero Dawn Complete Edition, które jest dostępne w usłudze PS Plus Extra, zniknie z abonamentu Sony 21 maja 2024 roku. Jest to dosyć nagła i niespodziewana zapowiedź ze strony japońskiej korporacji. Taki ruch jednakże daje do myślenia i w sieci od razu pojawiły się spekulacje, jakoby zwiastował on pojawienie się remastera bądź remaka pierwszej części przygód Aloy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Plotki o pracach nad odświeżoną wersją pierwszej części Horizon pojawiły się już w 2022 roku, więc jeżeli rzeczywiście już wtedy produkcja powstawała, to jej premiera może być tuż za rogiem. Póki co jednak wciąż mowa o spekulacjach, a na oficjalne informacje w tej sprawie trzeba jeszcze poczekać.

A Wy jak myślicie, czy Horizon Zero Dawn Remaster faktycznie niebawem się pojawi na rynku? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Twitter

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.