Debiut 4-letniego FPS-a na Xboxach dał mu drugie życie! Sukces, którego się nikt nie spodziewał

Hypercharge Unboxed xbox

Rzadko się zdarza, aby produkcja obecna na rynku od jakiegoś czasu nagle zyskiwała ogromną popularność, dosłownie wbijając się do gamingowego mainstreamu. Taki łut szczęścia miało studio odpowiedzialne za stworzenie stosunkowo małej strzelanki, jaką jest Hypercharge Unboxed, które kilka dni temu debiutowało na Xboxach. Jeden z twórców nie krył wzruszenia sukcesem, jaki udało się odnieść tej pozycji i nie ma co się dziwić.

Hypercharge Unboxed niespodziewanym sukcesem na Xboxach! Nawet deweloperzy są zaskoczeni

W nagraniu zamieszczonym na Twitterze/X aktualny dyrektor kreatywny studia Digital Cybercherries — Joe Henson — potwierdził, że ich czteroletni tytuł zyskał dosłownie drugie życie po premierze na konsolach Xbox. W zaledwie 6 dni Hypercharge Unboxed sprzedało się w nakładzie ponad 50 tys. egzemplarzy, zbierając przy tym ponad 600 recenzji, przy średniej 4,6 na 5.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie deweloper przyznał, że nikt w studiu nie spodziewał się takiego sukcesu i są oni tym wręcz przytłoczeni. Sam Henson podczas nagrywania swojej wiadomości dla fanów nie krył wzruszenia faktem, że ich tytuł zyskał drugie życie.

Jestem naprawdę przytłoczony sukcesem naszej gry na Xbox i nie mogę wystarczająco podziękować wszystkim za zakup.

50 tysięcy sprzedanych egzemplarzy może znaczyć niewiele w świecie gier AAA, ale dla naszego małego, sześcioosobowego zespołu działającego w trudnych czasach i bez wsparcia ze strony dużego wydawcy, sprzedaż 50 tysięcy sztuk na Xbox w ciągu zaledwie kilku dni to naprawdę wielka sprawa! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli.

Joe Henson
Zwiastun Hypercharge Unboxed

Rzeczywiście, premiera na PC i Nintendo Switch w 2020 roku raczej nie porwała tłumów i sama gra przeszła bez echa mimo szeregu pozytywnych opinii (87%) na platformie Steam. Najwidoczniej gracze konsol Xbox okazali się lepszym celem albo sam Microsoft zapewnił firmie znacznie lepszy marketing, niż miało to miejsce te cztery lata temu.

Na koniec warto podkreślić, że mówimy cały czas o premierze gry na konsolach, a nie dodaniu jej do Xbox Game Pass. Samo Hypercharge Unboxed kosztuje w Xbox Store 137,49 zł, a więc całkiem sporo. Okazuje się jednak, że nie jest to przeszkodą i posiadacze konsol Microsoftu są w stanie zapłacić za coś, co faktycznie warte jest ich uwagi.

Źródło: IGN

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.