Ibru — to polska produkcja, która powstaje na bazie powieści Olgi Tokarczuk. Poznaliśmy przybliżony termin premiery

Ibru

W zeszłym roku bardzo głośnym tematem stało się ogłoszenie, że polska noblistka — Olga Tokarczuk — została współautorką detektywistycznej gry RPG na bazie jednej ze swoich powieści. Projekt ten u swoich założeń ma być pozycją science-fantasy z rozgrywką z perspektywy pierwszoosobowej. Dzięki najnowszym informacjom wiemy mniej więcej, kiedy możemy spodziewać się jej debiutu.

Ibru może zadebiutować dopiero w 2026 roku

Ibru
Ibru

Według serwisu Wirtualne Media produkcja Ibru potrwa jeszcze kilka lat, a premiera miałaby mieć miejsce w 2026 roku. Projekt ten bazuje na powieści „Anna Inn w grobowcach świata”, który jest współczesną wersją mitu o sumeryjskiej bogini Inannie. Pozycja ta ma zaoferować dystopijny, futurystyczny świat, w którym bogowie sprawują niepodzielną władzę. Według wcześniejszych zapewnień przejście tego tytułu powinno zająć około 16 godzin.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Za przygotowanie tej produkcji odpowiada studio Sundog, w którego skład wchodzi na razie dziewięciu deweloperów z takich firm jak Techland czy CI Games. Zarząd stale rozgląda się za nowymi pracownikami, bo docelowo zespół ma liczyć dwadzieścia osób.

Członek zarządu Sondog, a zarazem dyrektor kreatywny studia — Mateusz Błaszczyk — zdradził w wywiadzie, że gra docelowo ukaże się w języku angielskim, choć są plany zlokalizowania jej w innych językach — w tym po polsku.

Przeczytaj też: Najlepsze gry MMORPG

Obecnie studio pracuje nad prototypem gry, który zostałby przedstawiony inwestorom i według słów Błaszczyka prace nad nim są „w zaawansowanej fazie”. Na ten moment są to jedyne informacje, jakie pojawiły się na temat Ibru. Pozostaje mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości dowiemy się czego więcej na temat „growego debiutu” Olgi Tokarczuk.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.