Ubisoft miał anulować kontynuację Immortals Fenyx Rising. Słaba sprzedaż mogła zabić obiecującą serię

Immortals Fenyx Rising

Immortals Fenyx Rising w okolicach swojej premiery i jeszcze stosunkowo długi czas po niej cieszył się wśród graczy całkiem dużym zainteresowaniem. Biorąc to pod uwagę, wiele osób liczyło, że prędzej czy później Ubisoft zdecyduje się na wydanie kontynuacji, tym samym tworząc kolejną całkiem popularną serię w swoim portfolio. Najnowsze doniesienia wskazują, że projekt został ostatecznie porzucony.

Kontynuacja Immortals Fenyx Rising mogła paść ofiarą słabej sprzedaży pierwszej odsłony

Immortals Fenyx Rising
Immortals Fenyx Rising

Jak donosi serwis VGC, który powołuje się na swoich informatorów, sequel Immortals Fenyx Rising miał zostać anulowany i to na dość wczesnym etapie produkcji. Projekt Oxygen — bo tak roboczo miała nazywać się kontynuacja — rzekomo został porzucony na początku lipca bieżącego roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powodem takiej decyzji ze strony samego Ubisoftu była ponoć chęć kurczowego szukania oszczędności i skupienie się na bardziej znanych IP. Ostatnimi czasy francuski wydawca faktycznie nie radził sobie najlepiej pod względem finansowym, więc tego rodzaju doniesienia zdają się dosyć wiarygodne.

Sytuacji Projektu Oxygen miała nie poprawić także sprzedaż poprzedniej odsłony, która nie zadowoliła włodarzy Ubisoftu. VGC wskazuje, że gra trafiła do sporej liczby osób, jednak osiągnęła słabszy wynik o 70% od wydanego w podobnym czasie Assassin’s Creed Valhalla. Powodem takiego stanu rzeczy ma być fakt, że gracze najczęściej kupowali Immortals Fenyx Rising na różnego rodzaju przecenach.

Przeczytaj też: Gry podobne do Tomb Raider

Nie są to dobre wieści dla fanów tej mitologicznej gry przygodowej, zwłaszcza że Ubisoft na ten moment stwierdził enigmatycznie, że „nie komentuje plotek, ani spekulacji”. Oznacza to, że niczego nie można być pewnym, a przyszłość kontynuacji Immortals Fenyx Rising stoi pod wielkim znakiem zapytania.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.