Strzelanka AAA bez broni palnej od EA robi się coraz ciekawsza. Rozgrywkę wzbogacą unikatowe mechaniki

Immortals of Aveum

Sam fakt istnienia shootera, w którym nie występuje broń palna, brzmi w erze Call of Duty i Battlefielda dosyć abstrakcyjnie. Twórcy wydawanego przez EA Immortals of Aveum nie poprzestaną jednak tylko na tym. Grę wzbogacą też unikatowe mechaniki, w tym niezwykle trudne zagadki.

Immortals of Aveum to „magiczna strzelanka pierwszoosobowa w stylu Doktora Strange’a”

Zwiastun Immortals of Aveum

Ciężko będzie znaleźć w tym roku produkcję AAA, która byłaby ciekawsza w założeniach od Immortals of Aveum. Za jej tworzenie odpowiada studio Ascendant Studios, którego założyciel – Bret Robbins – wypowiedział się ostatnio na temat unikatowej rozgrywki tytułu.

Robbins wyjaśnił, że Immortals of Aveum wykorzystuje mechaniki łamigłówek i zagadek, które będą ściśle powiązane z rzucanymi zaklęciami. Jako przykład można tutaj podać moment z rozszczepieniem światła w celu otwarcia nowego przejścia.

Gra jest więc „magiczną strzelanką pierwszoosobową w stylu Doctora Strange’a”. Podchwytliwe sekwencje będą wymagać wykorzystania umiejętności i zdolności, aby móc popchnąć fabułę do przodu.

Deweloper zdaje sobie jednak sprawę z tego, że w FPS-ach taki sposób zabawy może zdenerwować sporą część graczy. Dlatego też najtrudniejsze do wykonania elementy będą pozostawione nieco na poboczu, aby grę dało się ukończyć w standardowy dla wysokobudżetowych produkcji sposób.

Jeśli chcesz odkrywać, jeśli chcesz trudniejszych wyzwań, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli chcesz po prostu cieszyć się historią, cieszyć się walką i iść do przodu… trafisz na kilka zagadek, ale są one nieco lżejsze. I w ten sposób podążyliśmy tą drogą.

Bret Robbins

Twórcy przygotują więc swego rodzaju kompromis. Ci chcący popisać się swoimi czarodziejskimi umiejętnościami będą mieli do tego sporo okazji, ale grupa lubująca się w lekkim progresowaniu przez historię nie zostanie pozostawiona sama sobie.

Zobacz też: Dysk SSD – najlepsze modele

Immortals of Aveum zadebiutuje już 20 lipca 2023 roku. Tytuł ten będzie dostępny na PC, PS5 i Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.