Immortals of Aveum może trafić do Xbox Game Pass i PS Plus! „Jestem prawie pewien, że to się wydarzy”

Immortals of Aveum Xbox Game Pass PS Plus

Premiera Immortals of Aveum, czyli debiutanckiej gry od Ascendant Studios raczej nie wyglądała tak, jak oczekiwali twórcy. Relatywnie słaba sprzedaż doprowadziła nawet do sporych zwolnień w szeregach studia, sięgających prawie połowy całej kadry. Mimo wszystko twórcy mają nadzieję na poprawę swojej pozycji, a sposobem na to ma być obecność ich gry w popularnych abonamentach.

Immortals of Aveum w Xbox Game Pass i PS Plus to niemal pewniak

Immortals of Aveum 2
Immortals of Aveum

W wywiadzie z redakcją Windows Central aktualny dyrektor generalny Ascendant Studios — Bret Robbins — przyznał, że prowadzone są negocjacje związane z dodaniem Immortals of Aveum do popularnych usług subskrypcyjnych. Mowa dokładnie o Xbox Game Pass oraz PS Plus, które mogą wzbogacić się o ten tytuł.

Tak, rozmawiamy z nimi o udostępnieniu gry w obu tych serwisach. Nie mamy jeszcze daty, ale jestem prawie pewien, że to się wydarzy.

Bret Robbins, CEO Ascendant Studios

W opinii Robbinsa tego rodzaju usługi zapewniają grom znacznie większy zasięg, a co za tym idzie — szansa na zdobycie uwagi potencjalnych graczy jest znacznie większa, niż w przypadku klasycznej dystrybucji.

Deweloper odniósł się także do niezbyt udanej premiery Immortals of Aveum. Tytuł ten w momencie debiutu zdawał się wręcz przepaść w natłoku innych, pojawiających się pozycji. Według Robbinsa to właśnie natłok innych pozycji zepchnął debiutujące IP w niepamięć.

Nie byliśmy w sytuacji, w której moglibyśmy opóźnić lub przesunąć nasze okno premierowe. Te ustala się z dużym wyprzedzeniem, ponieważ wydaje się pieniądze na marketing, ma się zobowiązania dotyczące konkretnej daty. Bret Robbins, CEO Ascendant Studios

Zwrócił on także uwagę, na to, że jako zupełnie nowa marka Immortals of Aveum musiało nie tylko się wypromować, ale pokazać graczom, że są czymś zupełnie świeżym. Próba zbudowania tej świadomości była tym cięższa, że mowa o roku, kiedy to debiutowało wyjątkowo wiele świetnych gier, często o ugruntowanej opinii w społeczności.

Przeczytaj też: Gry multiplayer na telefon

Mając to na uwadze dodanie Immortals of Aveum do Xbox Game Pass i PS Plus wydaje się całkiem logicznym posunięciem, które deweloperom z Ascendant Studios może się opłacić. Pytanie tylko, czy będzie to też odpowiedni zastrzyk środków, który pozwoli myśleć deweloperom o potencjalnej kontynuacji? Tego jeszcze nie wiadomo, ale na pewno warto będzie się temu bliżej przyglądać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.