Indiana Jones i Wielki Krąg ze szczegółami! Deweloperzy chcą „porządnej gry przygodowej”

Indiana Jones i Wielki Krąg

Jedną z ciekawszych pozycji, które jeszcze w tym roku zasilą portfolio Xboxa, jest Indiana Jones i Wielki Krąg, czyli produkcja stworzona przez studio MachineGames. Podczas ostatniego Xbox Games Showcase doczekaliśmy kolejnego ciekawego trailera, który faktycznie mógł rozbudzać nadzieje wielu graczy. Teraz zaś otrzymaliśmy całkiem ciekawy wywiad z deweloperami, który ujawnia nieco więcej planów związanych z tą produkcją.

Twórcy Indiana Jones i Wielki Krąg z ambicjami stworzenia wysokiej klasy gry przygodowej

Xbox Podcast

Podczas ostatniego odcinka Xbox Podcast deweloperzy z MachineGames postanowili opowiedzieć nieco więcej na temat gry i tego, czego gracze mogą się po niej spodziewać. Rozmowa dotyczyła zarówno kwestii czysto fabularnych, jak i tych bardziej gameplayowych. Dzięki temu zyskaliśmy nieco pełniejszy obraz tej produkcji jeszcze przed jej premierą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W kwestiach historii wiemy, że akcja dotyczyć będzie tytułowego Wielkiego Kręgu, na który główny bohater natknie się w wyniku śledztwa związanego z kradzieżą jednego artefaktów.

Wielki Krąg to dziwny układ starożytnych miejsc na całym świecie, z którym łączy się zestaw tajemniczych artefaktów. Ale Indy nie jest jedyną osobą poszukującą odpowiedzi. Wróg przeszukuje świat w poszukiwaniu tych artefaktów, wierząc, że posiadają one jakąś moc – a aby je powstrzymać, może zrobić tylko jedną rzecz, a mianowicie najpierw znaleźć artefakty.

Jerk Gustafsson

Fabuła gry ma nas poprowadzić poprzez różne zakątki świata, gdzie nieustraszony archeolog będzie próbował rozwiązać zagadkę tytułowego Wielkiego Kręgu, a jednocześnie ubiec przy tym złoczyńców. Ciekawą wzmianką jest ta, że w ramach przygody trafimy nawet do Watykanu czy starożytnej tajlandzkiej puszczy. Warto przy tym wspomnieć, że deweloperzy blisko współpracowali z Lucasfilm Games, aby mieć pewność, że gra będzie wierna filmowym oryginałom.

Wspaniale było mieć dostęp do pisarzy, dyrektorów artystycznych z Lucasfilm i ludzi, którzy od dziesięcioleci współpracowali nad dorobkiem Indiany Jonesa. Posiadanie ich wkładu – mam na myśli, że niektórzy z tych ludzi wiedzą wszystko, co kiedykolwiek napisano o Indy’m – oraz możliwość przedstawienia im pomysłów i uzyskania własnego wkładu była niezwykle, niezwykle bezcenna.

John Jennings

W kwestiach czysto gameplayowych deweloperzy nie chcą stawiać na typową strzelankę, a raczej na pełnoprawną grę przygodową, w której większy nacisk położony zostanie na zagadki i skradanie. Twórcy chcą w ten sposób stworzyć tytuł skierowany do „szerszej publiczności”.

Indiana Jones and the Great Circle
Indiana Jones and the Great Circle

Pod wieloma względami ta gra jest dla nas trochę inna. Jesteśmy przyzwyczajeni do posiadania ciężkiej broni i strzelających z pistoletów – a to jest trochę inna sytuacja. Tworzymy tutaj porządną grę przygodową.

Najpierw rozwiązuje problemy umysłem i naprawdę polega na sprytu, a nie na tej nadmiernej walce, którą widzieliśmy lub prowadziliśmy wcześniej w grach Wolfenstein. Kiedy grasz, wybranie bardziej autentycznej, ukrytej trasy Indy – lub po prostu klasycznej, starej walki na pięści – będzie dla gracza częściej korzystne niż nie, a także sprawi, że będzie to bardzo zabawne i wymagające doświadczenie.

Jerk Gustafsson

Wychodzi więc na to, że dla deweloperów Indiana Jones i Wielki Krąg będą czymś nowym, co zerwie ze schematami, jakie przez lata zostały wypracowane w studiu. Po tym wywiadzie można założyć, że są oni pewni swego i uda się im dowieźć faktycznie coś ciekawego. W pełni przekonamy się o tym jednak dopiero po premierze, która zaplanowana została na 2024 rok.

Źródło: YouTube: Xbox, Xbox Wire

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.