Indika będzie wyjątkową pozycją w katalogu 11 bit studios. Polacy wydadzą grę rosyjskiego studia

Indika

11 bit studios, które ostatnio ujawniło kilka dodatkowych szczegółów na temat nadchodzącego The Alters, podzieliło się ciekawą informacją. Firma wrzuci do swojego katalogu wydawniczego produkcję o tytule Indika. Za grą stoi rosyjskie studio, które musiało uciec ze swojego rodzinnego kraju po wybuchu wojny na Ukrainie.

Indika – zapowiedź gry

Zwiastun Indika i oświadczenie studia Odd Meter

Na początku materiału z zapowiedzią Indika możemy zapoznać się z historią studia Odd Meter, które stoi za produkcją gry. Deweloperzy pochodzący z Rosji jednoznacznie potępili wojnę na Ukrainie i opowiedzieli o ucieczce z kraju. Wydaniem gry zajmie się 11 bit studios, które rozpoczęło współpracę z Odd Meter jeszcze przed wybuchem konfliktu.

Fabuła Indika będzie osadzona w alternatywnej wersji XIX- wiecznej Rosji. Gracze wcielą się w postać zakonnicy, która z pozoru jest tylko zwyczajną mieszkanką klasztoru. Istotnym elementem gry będzie jej nietypowa więź z diabłem, przez którą wyruszy w podróż poza mury dotychczasowego domu.

Świat, który odkrywa w trakcie swej przygody, może być jedynie opisany jako podkręcone połączenie komedii i tragedii prosto z powieści autorów takich jak Bułhakow czy Dostojewski.

Opis gry na Steamie

Indika będzie grą przygodową z perspektywy trzeciej osoby. Gracze będą eksplorować w niej świat, jak i rozwiązywać zagadki środowiskowe. Produkcja zaoferuje też elementy platformowe.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 8000 zł

Premiera Indika zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Gra trafi na PC oraz konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.